Xiaomi Mi 11 ze Snapdragonem 875 będzie jeszcze droższy

xiaomi mi 10

Xiaomi od lat w swoim flagowcach korzysta z najmocniejszej serii procesorów marki Qualcomm. Tegoroczny flagowiec Xiaomi Mi 10 był pierwszym na świecie smartfonem który otrzymał procesor Snapdragon 865, dopiero później układ trafił do smartfonów innych marek, np. OnePlus.

W przyszłym roku zaprezentowany zostanie Snapdragon 875 i według koreańskiego portalu clien.net nowy układ będzie o $100 droższy od Snapdragon 865 zastosowanego w Mi 10 – $150 do $250. Wzrost ceny procesora na pewno spowoduje wzrost ceny telefonu. W przyszłym roku cen flagowca Xiaomi może zaczynać się od czwórki z przodu. Przypominam, że Mi 10 zaczyna się od 3499 złotych.

Reklama

Rozumiem, że najnowsza technologia kosztuje i byłbym w stanie zapłacić za Mi 11 nawet 4000 PLN, hardware na pewno będzie z najwyższej półki. Mam jednak uwagi co do oprogramowania. W poniedziałek odbyła się prezentacja najnowszych systemów operacyjnych Apple – na zegarek, tablet, komputer, telefon i telewizor. Wszystko jest ze sobą powiązane, wszystko współgra – tego brakuje mi najbardziej w ekosystemie Xiaomi.

Już nie patrzę na smartfon jako pojedyncze urządzenie, lecz patrzę na całość – cały ekosystem. Niestety Xiaomi jest jeszcze daleko w tyle za Apple. Mając Apple Watch na ręce mogę wyjść z domu bez telefonu – otworzę zamek w drzwiach, zapłacę za zakupy, odbiorę połączenie lub odpiszę na SMS, wszystko z poziomu zegarka. Niestety Xiaomi jest jeszcze daleko w tyle za Apple. Mi 10 to genialny smartfon, lecz jest „osamotniony” – chciałbym aby Xiaomi przestało prezentować kilkadziesiąt smartfonów w ciągu roku, a skupiło się na ekosystemie, tak jak ma Apple.

Advertisements