Xiaomi Mi 8 Pro/Explorer Edition otrzymują tryb Game Turbo z Mi 9

W nowym flagowcu Mi 9 został wprowadzony tryb Game Turbo który usprawnia działanie telefonu podczas wirtualnej gry. Cel jest jeden: uzyskać jak najwyższą i stabilną ilość FPS podczas rozgrywki. W tym celu zabite zostają niepotrzebne procesy.

Podczas rozgrywki algorytm dynamicznego dostosowuje częstotliwość procesora zależnie od obciążenia jakie generuje gra. Procesor będzie pracował na niższej częstotliwość gdy będzie mniej obciążony, dzięki czemu bateria wystarczy na dłużej. Gdy w grze wzrośnie dynamika rozgrywki i na ekranie będzie więcej efektów to moc obliczeniowa wzrośnie.

Game Turbo z Mi 9

Kolejny ważny aspektem w nowym trybie jest optymalne zarządzanie pracą. Najlepiej zostało to przedstawione na wykresie i porównanie Mi 9 z Huawei Mate 20 Pro. Flagowiec Xiaomi jest w stanie cały czas pracować na wysokiej wydajności, nie ma skoków FPS jak w przypadku flagowego modelu Huawei.

Reklama
Game Turbo z Mi 9

Ping równie ważny co moc obliczeniowa

Największą popularność na świecie mają gry sieciowe, w których mierzymy się z innymi osobami. Tryb Game Turbo zarządza również pracą Wi-FI/4G. Zmniejsza przepustowość dla procesów które są niepotrzebne podczas rozgrywki. Nie będzie aktualizacji, backupów, wysyłania zdjęć do chmury – wszystko aby PING w grze był jak najniższy.

Xiaomi postanowił wprowadzić nowy tryb Game Turbo do starszego modelu Mi 8 Pro/Explorer Edition. W następnej kolejność nowa funkcja trafi do kolejnych modeli: Mi 8 oraz bezramkowców Mi Mix 2S i Mi Mix 3.

Game Turbo z Mi 9
Advertisements