Xiaomi Mi Band 4 z ekranem 0,95″ AMOLED oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Xiaomi Mi Band 4

Zgodnie z wcześniejszymi wpisami, Xiaomi oficjalnie zaprezentowało dzisiaj najnowszą wersję niedrogiego smart opaski Xiaomi Mi Band 4. Mi Band 4 to następca Mi Band 3 który został wprowadzony do sprzedaży w maju 2018 roku. Kolejna generacja nie jest to rewolucja, lecz ewolucja. Wyświetlacz został powiększony o 39,9% i po raz pierwszy w historii opasek Mi Band jest kolorowy! Xiaomi wykorzystało ekran AMOLED 0,95 cala z rozdzielczością 240 na 120 pikseli. Wyświetlacz został pokryty odporny na zarysowania szkłem hartowanym 2,5D.

Xiaomi Mi Band 4

Mi Band 4 jest wodoodporny do 5ATM (50 metrów), jest również wyposażony w 6-osiowy czujnik który potrafi rozpoznać różne style pływania, np: styl zmienny, grzbietowy czy motylkowy. Ponadto potrafi rejestrować 6 różnych aktywności fizycznych: bieganie na sali, bieganie w terenie, pływanie, jazda na rowerze, spacer, ćwiczenia.

Xiaomi Mi Band 4 wytrzyma 20 dni na jednym ładowaniu


Akumulator w Mi Band 4 posiada pojemność 135 mAh i według producenta zapewnia 20 dni pracy na jednym ładowaniu. W sprzedaży będzie również wersja z modułem NFC, lecz posiada mniejszą baterię 125 mAh co przekłada się na jeszcze gorszy wynik dotyczący pracy na jednym ładowaniu. W Mi Band 4 z NFC wynosi tylko 15 dni pracy na akumulatorze.

Reklama
Xiaomi Mi Band 4

W nowej wersji poza kolorowym wyświetlaczem największą nowością jest obsługa asystenta głosowego Xiao AI, z jego pomocą można sterować urządzeniami Smart Home z ekosystemu Xiaomi. Mi Band 4 obsługuje Bluetooth w wersji 5.0 i może być sparowany z systemem Android lub iOS.

Xiaomi Mi Band 4 kosztuje tylko $25


Xiaomi zachowało bardzo atrakcyjne ceny! Xiaomi Mi Band 4 został wyceniony na 169 juanów, $25 za zwykły model. Xiaomi Mi Band 4 NFC kosztuje 229 junaów $33 – jednak nie polecam kupować droższej wersji (krótszy czas pracy na baterii, a płatności zbliżeniowe działają tylko w Chinach). Dostępna będzie również limitowana edycja Avenger w cenie 349 yuan, $50. Sprzedaż Mi Band 4 rozpocznie się 16 czerwca!

Pojawił się już w sklepie Gearbest, ale cena póki co wysoka. Trochę taniej jest na Joybuy.

Advertisements