Xiaomi Mi Band 5 będzie pilnować naszej aktywności fizycznej

Mi Band 5

Zegarek Apple Watch posiada taką funkcje jak wyzwanie miesiąca, jeżeli je wykonamy to otrzymujemy medal. W 2019 roku miałem fioła na tym punkcie i zebrał 12 medali, w każdym miesiącu udało mi się ukończyć wyzwanie. Zadania były różne, raz musiałem zamknąć wszystkie kółka, a w kolejny przebiec w ciągu miesiąca 130 kilometrów. Według mnie właśnie w takim kierunku powinny zmierzać zegarki oraz opaski, motywować do aktywności fizycznej poprzez rywalizację i nagrody. Smartwatche Amazfit posiadają podobną funkcję o nazwie PAI (Personal Activity Intelligence). Im bardzie jesteśmy aktywni, tym więcej punktów otrzymujemy, a aktywność oceniania jest na podstawie tętna. Najnowszy Xiaomi Mi Band 5 równię ma posiadać system PAI.

PAI to innowacyjny system oceny aktywności fizycznej od firmy HUAMI, właściciela zegarków Amazfit oraz producenta opaski Mi Band. Każdy użytkownik będzie inaczej oceniany, algorytm bierze pod uwagę następujące parametry: wiek, płeć, tętno maksymalne, tętno spoczynkowe oraz reakcje organizmu na wysiłek. Celem jest osiągnięcie wyniku 100 punktów przez 7 dni, następnie punkty są resetowanie i tak od nowa.

Reklama

Jestem bardzo na tak! Krokomierz jest fajny, ale to nie jest to idealne narzędzie do oceny aktywności fizycznej w ciągu dnia. Wystarczy, że ktoś musi w pracy często wyciągać rękę to wynik nie jest miarodajny. Algorytm oparty na tętnie sprawdzi się zdecydowanie lepiej, oby tylko nie wpłynął negatywnie na czas pracy Mi Band 5 na jednym ładowaniu.

Jesteś ciekawy jak będzie wyglądał Mi Band 5? W sieci są już pierwsze przecieki.

Advertisements