Xiaomi Mi Bluetooth Neckband Earphone – najlepsze w swojej klasie

Mi Bluetooth Neckband Earphone (LYXQEJ01JY)

Mi Bluetooth Neckband Earphone (LYXQEJ01JY)

Ponad rok temu testowałem pierwsze słuchawki bezprzewodowe Xiaomi skierowane dla aktywnych osób. Krótko mówiąc był to bardzo słaby produkt, zdecydowanie nie zasługiwał aby posiadać logo Mi. Przyszedł czas na kolejną generację, Mi Bluetooth Neckband Earphone. Często występujące pod nazwą LYXQEJ01JY, Xiaomi zdecydowanie odrobiło pracę domową. 

Mi Bluetooth Neckband Earphone

Mi Bluetooth Neckband Earphone (LYXQEJ01JY)

Razem ze słuchawkami w zestawie otrzymujemy 3 pary gumowych nasadek o różnych rozmiarach  + 1 para zamocowana fabrycznie. Każdy powinien dopasować rozmiar odpowiedni dla swoich uszu. Ponadto znajduje się również przewód do ładowania oraz instrukcja obsługi. Produkt dostępny jest w dwóch kolorach, czarnym oraz szarym.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Mi Bluetooth Neckband Earphone[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Mi Bluetooth Neckband Earphone[/su_column] [/su_row]

Słuchawki wykonane są z połączenia gumy i dobrej jakości plastiku. Wykończone są matowo, więc nie będzie na nich rys jakby to miało miejsce przy wykończeniu na wysoki połysk. Posiadają  wbudowany mikrofon, rozmowy przebiegają bez problemu. Osoby z którymi rozmawiałem nie zauważyły różnicy pomiędzy AirPodsami, a słuchawkami od Xiaomi. Łączą się ze smartfonem za pomocą bluetooth w wersji 4.1. Niby drobnostka, lecz bardzo praktyczny jest magnes na obu końcach. Idealnie sprawdza się gdy słuchawkami mamy na szyi, lecz chwilowo nie słuchamy muzyki.

Mi Bluetooth Neckband Earphone (LYXQEJ01JY)

Sterowanie przyciskami

za pomocą trzech przycisków które znajdują się na lewym boku, można wykonać 9 różnych akcji.

Pierwszy przycisk od prawej:

  • naciśnięcie i przytrzymanie przez 3 sekundy – włączenie słuchawek/włączenie trybu parowania bluetooth
  • pojedyńcze naciśnięcie – zatrzymanie/wznowienie odtwarzania
  • naciśnięcie i przytrzymanie przez 3 sekundy gdy urządzenie jest włączone – wyłączenie słuchawek
  • gdy dzwoni sparowany smartfon naciśnięcie przycisku powoduje odebranie połączenia
  • gdy dzwoni sparowany smartfon naciśnięcie i przytrzymanie przycisku powoduje odrzucenie połączenia

Środkowy przycisk:

  • naciśnięcie – zmniejszenie głośności o 1
  • naciśnięcie i przytrzymanie przez sekundę – piosenka od nowa/poprzednia

Lewy przycisk: 

Reklama
  • naciśnięcie – zwiększenie głośności o 1
  • naciśnięcie i przytrzymanie przez sekundę – następna piosenka

Obok przycisków znajduje się dioda LED, informuje o stanie parowania bluetooth, niskim poziomie baterii. Świeci również gdy słuchawki podłączone są do ładowania. 

Bateria

Wyposażone zostały w akumulator o pojemności 137 mAh, która zapewnia do 8 godzin odtwarzania muzyki lub 200 godzin w trybie gotowości. Ładowania odbywa się poprzez port micro USB, znajdujący się za zaślepką. Pełne ładowanie trwa dwie godziny. Plus, że jest możliwość podejrzenia procentowanego poziomu baterii za pomocą smartfona.

Jakość dźwięku

Muzyki słuchałem tylko przez domyślne ustawienia na iPhonie, nie uzywałem żadnego equalizera. Jakość dźwięku jak dla mnie bardzo dobra, czysta. Zdecydowanie lepsza niż AirPodsów od Apple, których używam na codzień. Basy są, ale Mi Bluetooth Neckband Earphone nie posiadają sztucznie podbitego basu jak to jest w produktach Beats. Sebixy i fani łubu dubu pewnie będą zawiedzeni, jak dla mnie jest dobrze. Tak jak powinno być. Nawet przy maksymalnej głośności słuchawki zachowują czysty dźwięk. Zarówno niskie, jak i wysokie tony.

Słuchawki nie emitują dużo hałasu dookoła podczas używania. Osoba obok w bibliotece będzie słyszała, lecz w codziennych sytuacjach, ruchu miejskim możesz słuchać bez obawy Akcenta Przez Twe Oczy Zielone i ludzie nie będą się na Ciebie dziwnie patrzyli. Izolacja otoczenia jest bardzo dobra, nie posiadają aktywnej redukcji szumów lecz gdy włączymy nawet cicho muzykę to nie będziemy słyszeć ludzi dookoła.

Wygoda użytkowania

Słuchawki sportowe głównie są dedykowane dla biegaczy, w tej kwestii nowy produkt Xiaomi sprawdzi się bardzo dobrze. Opaska na szyję jest bardzo wygodna. Praktycznie nie czuć że jest na karku, całość waży zaledwie 40g. Używałem słuchawek LYXQEJ01JY przez 2 godziny i uszy nie bolały. Podczas biegania słuchawki nie wypadały, gumki nie wysuwały się z uszu jak to miało miejsce w poprzedniej edycji. Używałem słuchawek również na siłowni, podczas wyciskania, martwego ciągu, wszelakich uginań sprawdzą się bardzo dobrze. Nie mam żadnych zastrzeżeń, jedynie podczas przysiadów przeszkadzają bo utrzymują się na karku. Zawsze można oprzeć sztangę niżej.

Podsumowanie

O ile zakupu poprzedniej generacji słuchawek odradzałem, to nową wersję polecam. Aktualnie posiadam w domu AirPodsy, BeoPlay H8 i LYXQEJ01JY. Jeżeli miałbym zdecydować które są dla mnie najlepsze kierując się  jakość dźwięku/wygoda użytkowania to wybrałbym Airpodsy. Tylko i wyłączenie, dlatego że ich wygoda użytkowania rekompensuje gorszy dźwięk. Jeżeli Apple nie pokazałoby Airpodsów to byłbym bardzo zadowolony ze słuchawek od Xiaomi, które są 3x tańsze.  Według mnie są to najlepsze słuchawki jakie można kupić za około $60. Jedyny minus to komunikaty podczas parowania, które są w języku chińskim.

Mi Bluetooth Neckband Earphone dostępne są w sklepie Gearbest.com

 

Advertisements