Xiaomi Mi Camera SE, budżetowa kamera do domowego monitoringu

Xiaomi Mi Camera SE

Kilka tygodni temu Xiaomi zaprezentowało kamerę PTZ oferującą rozdzielczość 2k. Dzisiaj zaprezentowany został kolejny model z serii domowych kamer obrotowych, tym razem znacznie tańszy.

Xiaomi Mi Camera SE posiada obiektyw o rozdzielczości 2MP, dzięki czemu jest w stanie rejestrować obraz w rozdzielczości 1080p. Kamera korzysta z technologii WDR Wide Dynamic Range. Nagrania są bardziej przejrzyste, technologia umożliwia na zarejestrowanie większej dynamiki.

Xiaomi Mi Camera SE

Diody podczerwieni o długości fali 940nm umożliwiają dobrą widoczność po zmroku. Oczywiście przy założeniu, że nie masz pokoju o długości kortu tenisowej, standardowa wielkość zostanie dobrze „doświetlona”. Xiaomi Mi Camera SE korzysta z technologii kodowania wideo H.265. W obudowie znajduje się gniazdo na kartę pamięci w rozmiarze microSD. Maksymalna obsługiwana pojemność to 32GB.

Reklama
Xiaomi Mi Camera SE

Urządzenie należy sparować z aplikacją Mi Home. Po sparowaniu można oglądać obraz na żywo lub sprawdzić momenty w których kamera wykryła ruch. Wbudowany mikrofon oraz głośnik umożliwia dwukierunkową komunikację z domownikami.

Xiaomi Mi Camera SE została wyceniona w Chinach na 149 juanów, $21. Dodam jeszcze, że działa tylko na regionie chińskim w aplikacji Mi Home.

Aktualizacja: jest już dostępna na Aliexpress.

Advertisements