Nowy telewizor Xiaomi w rewelacyjnej (na rynku chińskim) cenie

Xiaomi to nie tylko smartfony, chiński gigant w swoim portfolio posiada również telewizory, a jego flagowym modelem jest Mural TV. Jest to super cienki telewizor który wygląda jak obraz na ścianie. Podczas wczorajszej konferencji Xiaomi zaprezentowało Xiaomi Mi Full Screen TV Pro, nowe telewizory które cechują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Xiaomi Mi Full Screen Tv Pro dostępny jest w trzech rozmiarach: 43″, 55″ oraz 65 cali. Model o przekątnej ekranu 43 cale, ma dwa braki w przeciwieństwie do swoich większych braci. Wspiera jedynie WiFi w częstotliwości 2,4 GHz, 55″ oraz 65″ obsługują 2,4 GHz + 5 GHz. Kolejny minus w najmniejszym modelu to tylko dwa gniazda HDMI, większe modele wyposażone są w trzy. Pozostałe parametry techniczne i gniazda są takie same. Z tyłu obudowy znajdziemy jeszcze dwa USB oraz jedno Ethernet.

Telewizory posiadają ekran 4K o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Xiaomi deklaruje, że nowy model jest w stanie odtwarzać treści 8K. Potrzebną moc obliczeniowa ma zapewnić nowy procesor Amlogic T972, jest to pierwszy układ marki Amlogic wykonany w technologi 12-nm. Układ scalony składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A55 o maksymalnym taktowaniu 1,92 GHz. Amlogic zapewnia, że nowy SoC jest o 63% bardziej wydajny i 55% mniej prądożerny od poprzedniego modelu.

Reklama

Za doznania audio odpowiadają dwa głośniki o łącznej mocy 16W wspierane przez technologie Dolby Atmos i DTS-HD. Poza łącznością Wi-Fi o której wspominałem wyżej, telewizor obsługuję również Bluetooth w wersji 4.2, jest to konieczne do komunikowania się z dołączonym do telewizora pilotem. Pilot posiada mikrofon i jest zintegrowany z wirtualnym asystentem głosowym od Xiaomi, Xiao Ai. Niestety na dzień dzisiejszy funkcja dostępna jest tylko w języku chińskim.

Xiaomi Mi TV

Jak sama nazwa wskazuje, Mi Full Screen Tv Pro ma bardzo cienkie ramki wokół ekranu, jest to aż 97% powierzchni. Xiaomi zawsze dba o jakość swoich produktów i wybiera materiały jak najlepszej jakości, w przystępnej dla konsumentów cenie. Dlatego rama wokół ekranu została wykonana z anodyzowanego aluminium, a stopka z aluminum.

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro nowy telewizor Xiaomi za 810 PLN

Xiaomi Mi Full Screen TV Pro – najważniejsze, czyli ceny

  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 65″ kosztuje 3399 juanów, $475
  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 55″ kosztuje 2399 juanów, $336
  • Xiaomi Mi Full Screen TV Pro 43″ kosztuje 1499 juanów, $210

W przeliczeniu na złotówki wychodzi 810 złotych za najtańszy model, według mnie jest to cena rewelacyjna. Nie mogę doczekać się, aż telewizory z logiem Mi trafią do Europy. Próbowałem kupić telewizor Xiaomi w sklepie Banggood, lecz z powodu brak sprzętu na magazynie, moje zamówienie zostało anulowane. Najbardziej czekam na Mural TV który jest dostępny na Aliexpress, jednak dla mnie marża narzucona przez sprzedawcę jest zbyt wysoka. Jeżeli masz wolne $2400 to zamawiaj.

Advertisements