Xiaomi Mi Mix 3 po 60 dniach – hit czy kit?

Xiaomi Mi Mix 3

Czekałem na premierę Mi Mix 3 kilka miesięcy, na bieżąco śledziłem plotki. Chciałem coś nowego, urzekł mnie brak notcha i zastosowanie slidera w którym schowane są przednie obiektywy. Sądziłem, że to będzie to, powiew świeżości na nudnym rynku smartfonów. Co się zmieniło po dwóch miesiącach z najnowszym bezramkowcem Xiaomi?

Xiaomi Mi Mix 3, Mi Mix 2S i Mi 8 – trzej muszkieterowie z takim samym wnętrzem

Stwierdziłem, że nie będę skupiał się na specyfikacji Mi Mix 3. Jest praktycznie identyczna jak w Xiaomi Mi 8 którego opisywałem kilka miesięcy temu. W pewnym sensie Mi Mix 3 to odgrzewany kotlet jeżeli patrzymy na podzespoły. Procesor oraz aparat tylni to dokładnie to samo co w Mi 8 i Mi Mix 2S. Jest bezprzewodowe ładowanie, ale taką funkcję posiada również starszy Mi Mix 2S. Odwrotnie sprawa wygląda jeżeli spojrzymy na ekran, Mix 3 i Mi 8 mają AMOLED, a Mi Mix 2S tylko IPS. Płatności zbliżeniowe, czyli moduł NFC posiadają wszystkie trzy wyżej wymienione modele.

Mi Mix 3 to smartfon kompletny, ale czy praktyczny?

Xiaomi Mi Mix 3 posiada wszystko to czego brakuje Mi 8 lub Mi Mix 2S. W aspekcie selfie posiada nad nimi przewagę za sprawą podwójnego aparatu który wysuwa się razem z obudową. Xiaomi zdecydowało się na zastosowanie ręcznego mechanizmu typu slider. Zanim dotarł do mnie smartfon z Chin to uważałem, że taka konstrukcja będzie idealna. Przez pierwsze dni również sprawiała wiele radości. Rozsuwałem obudowę czasami nawet nie potrzebnie, aby „zająć czas”. Podobnie było z szałem na spinnery, bez sensu a ludzie sobie obracali i tak samo jest w rozsuwaniem obudowy Mi Mix 3. Czas spinnerów minął, po prostu się znudziły to samo czeka slider w bezramkowcu chińskiego gignta. Po kilkunastu dniach przestaniesz z niego korzystać. Do odblokowywania ekranu nie będziesz używał przedniego aparatu, a czytnika linii papilarnych który znajduje się na plecach. Tak samo jak w pozostałej dwójce, czyli podstawowej wersji Mi 8 i Mix 2S.

Zastosowanie slidera poskutkowało większą wagą i grubszą obudową. Rzuć okiem na te paramtery:

[supsystic-tables id=35]

Kilkanaście gram i dziesiętne milimetra to niby mało, ale na prawdę robi różnicę. Czuć to w ręce i w kieszeni jeansów, gdzie szczególnie przeszkadza duża grubość Mi Mix 3. Xiaomi Mi 8 dało się wygodnie nosić w spodniach, Mi Mix 3 nie polecam.

Reklama

Xiaomi Mi Mix 3 jest piekielnie szybki, ma doskonaly ekran AMOLED, topowy aparat i wydajną bateria

Xiaomi Mi Mix 3 to najmocniejszy smartfon zaprezentowany przez chińskiego giganta w 2018 roku. Jest również jednym z najlepszych spośród wszystkich producentów. Ekran na prawdę robi wrażenie, szczególnie przy oglądaniu filmów. W zestawie są dwie ładowarki przewodowa i bezprzewodowa co jest dużym plusem, miło że producent pamięta o takim szczególne. Musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie, czy warto dołożyć +-125$ do Mi 8 i kupić Mi Mix 3.

Mi 8 ma dwie wady: brak bezprzewodowego ładowania i posiada notcha który mi osobiście nie przeszkadza. Fajnie jakby go nie było, ale jak jest to tragedii nie ma. Denerwowałyby mnie przyciski u dołu, zawsze zmieniam na gesty. Wycięcie u góry w ikonach powiadomień? Niech sobie będzie, żadna strata.

Mi Mix 3 ma również dwie wady: grubość i waga. Ja noszę smartfony zawsze w spodniach i to skutecznie zniechęciło mnie do Mi Mix 3. Gdyby było inaczej, byłbym z niego bardzo zadowolony. Wspomnę jeszcze raz o rozsuwanej obudowie. Wydaje się super, też tak uważałem ale z czasem przestałem z niej korzystać i używałem smartfon jakby jej nie było.

Ja swój egzemplarz Xiaomi Mi Mix 3 do testów zamówiłem w sklepie Gearbest.com. Wybrałem opcję wysyłki Priority Line, która zapewnia brak dodatkowych opłat przy odbiorze (vatu).

Advertisements