Xiaomi Mi Mix 4 z odwróconym ładowaniem bezprzewodowym?

Xiaomi 500 milionów

Jednym z najnowszych trendów na rynku smartfonów jest możliwość bezprzewodowego ładowania innych urządzeń, gdy położymy je na pleckach telefonu. W ten trend zdaje się wpisywać Xiaomi z nadchodzącym Mi Mix 4.

XDA Junior Member kackskrz z grupy Xiaomi.EU custom MIUI powiedział, że odnalazł wzmianki o odwróconym ładowaniu bezprzewodowym w ostatnich betach MIUI. To dość mocny dowód na to, że Xiaomi zaimplementuje tę funkcję w przynajmniej jednym z nadchodzących smartfonów, najprawdopodobniej Mi Mix 4. XDA dodaje, że funkcja będzie “wyłączona automatycznie gdy ładowanie nie rozpocznie się w ciągu 90 sekund”. Zachowanie takie ma na celu ochronę baterii telefonu przed szybkim rozładowaniem.

Reklama

Dyrektor produktowy Xiaomi, Wang Teng Thomas, wspomniał wcześniej także, że Xiaomi Mi Mix 4 dostanie szybsze ładowanie bezprzewodowe niż Mi 9. Mówi się o mocy ładowania na poziomie 20 watów. Rozwiązanie takie pozwala na ładowanie z prędkością porównywalną z ładowaniem przewodowym.

Nie znamy dokładnej daty premiery Xiaomi Mi Mix 4, ale mówi się o okolicy września 2019 roku. Bardzo nas ciekawi nadchodzący smartfon i nie możemy się już doczekać jego premiery, a wy?

Advertisements