Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie]

Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie]

Posiadałem Xiaomi Mi Pad 3, lecz produkt był krótko wspierany przez programistów chińskiego giganta. Głównym winowajcą był procesor, niestety nie był to Snapdragon a MediaTek. Xiaomi.eu zawiesiło aktualizacje do Mi Pad 3 już ponad pół roku temu, dlatego stwierdziłem że trzeba go sprzedać. W między czasie na horyzoncie pokazał się Xiaomi Mi Pad 4 z ekranem o przekątnej 8 cali i Snapdragonem 660. Od dawna pisałem, że czekam na tablet z większym ekranem, najlepiej 12 cali. Xiaomi cześciowo posłuchało i zaprezentowało Xiaomi Mi Pad 4 Plus z ekranem 10.1 cala. Stwierdziłem, że kupię i sprawdzę. Zdecydowałem się na model z modułem 4G i najmniejszy wariant pojemnościowy 4GB RAM + 64 GB ROM. Tablet kupiłem w sklepie Gearbest.com i po równo 14 dniach otrzymałem przesyłkę od kuriera. Wybrałem wysyłkę Priority Line która zapewniła brak dodatkowych opłat.

Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie]

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, podoba mi się 4 i plus na froncie pudełka. Na odwrocie znajduje się podstawowa specyfikacja tabletu. Po otwarciu widać tablet w pełnej krasie, a pod nim ładowarka i przewód do ładowania. Sklep Gearbest.com dorzucił do paczki przejściówkę do ładowarki.

Reklama

Dotychczas używałem tylko iPady i były bardziej kwadratowe, produkt Xiaomi ma prostokątne proporcję. Pierwszy chwile były dziwne z tak kwadratowym urządzeniem w dłoniach. Tak samo w poprzednich modelach, nowe urządzenie trzeba pochwalić za jakość wykonania. Mogę powiedzieć, że to wypisz wymaluj iPad od Apple. Obudowa w całości wykonana z metalu, bardzo dobrze leży w dłoni. W przycisku Home u dołu znajduje się czytnik linii papilarnych, moim zdaniem Xiaomi mogło zrezygnować z dolnego przycisku i jeszcze bardziej powiększyć ekran lub zmniejszyć urządzenie. Xiaomi Mi Pad 4 obsługuje gesty pełnoekranowego, więc po co komu przycisk.

Bootloader i polityka Xiaomi

Niestety Xiaomi Mi Pad 4 Plus dostępny jest tylko z chińską wersją MIUI, co prawda jest język angielki lecz ma zainstalowane dużo nieprzydatnych aplikacji. Co zrobiłem to niezwłocznie przystąpiłem do odblokowania bootloadera. Tutaj jest problem, niedawno Xiaomi wydłużyło czas i teraz wynosi on 30 dni, dopiero po tym czasie możemy odblokować tablet i wgrać dowolne oprogramowanie. Pomijając chwilowy problem z oprogramowanie jestem zadowolony z zakupu i pierwsze wrażenia są najbardziej pozytywne.

[pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie]
[/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Xiaomi Mi Pad 4 Plus 4G [rozpakowanie][/pb_one_quarter]

 

Advertisements