Xiaomi Mi Router 4 – dwa „kroczki” w przód i jeden krok w tył

Xiaomi Mi router 4

Xiaomi Mi router 4

Po długiej nieobecności Xiaomi odświeża linie routerów, nowym produktem jest Xiaomi Mi Router 4. Poprzednik osiągnął sukce na rynku. Sam przez parę miesięcy używałem trójkę. Byłem z jej działania zadowolony, jednak przy mojej liczbie urządzeń ponad 80 potrzebowałem czegoś mocniejszego. Zwłaszcza jeżeli chodzi o obsługę kamer IP. Postanowiłem zamienić na serię HD, dla większości mieszkań i domów w zupełności wystarczy trójka lub nowy Xiaomi Mi Router 4. Co Xiaomi zmieniło w nowym produkcie?

Xiaomi Mi Router 4

Podobnie jak Mi Band który zostanie zaprezentowany za dwa dni, tak samo router nie ma dużych zmian w wyglądzie, tylko mały lifting. Bardziej zaokrąglone krawędzie, jak dla mnie wygląda lepiej. Wielkość pozostała taka sama jak poprzednika, 20,00 x 13,10 x 2,35 cm.  Jest to właśnie pierwszy krok  w przód który wykonało Xiaomi, zgrabniejszy wygląd. Drugi krok to lepszy procesor, MediaTek MT7621A z taktowaniem 880 MHz, może obsłużyć do 128 urządzeń. W kwestii bezpieczeństwa obsługuje szyfrowanie WPA-PSK/WPA2-PSK, kontrolę dostępu bezprzewodowego, ukrywanie SSID, wykrywanie włamań i ochronę DoS.

Xiaomi Mi router 4

Router wyposażony jest w cztery anteny które znajdują się z tyłu. Obok nich, na tylnim panelu Xiaomi umieściło gniazdo zasilania , 2x Gigabit Ethernet (LAN) i 1x Gigabit Ethernet (WAN). Właśnie w tym miejscu jest krok w tył, niestety zrezygnowano z portu USB, za jego pomocą mogliśmy zrobić mini chmurę w domu. Przyznam się, że sam nie korzystałem z możliwości dołożenia pamięci do router gdy posiadałem Xiaomi Mi Router 3. Jednak od czasu gdy mam router z dyskiem 1TB, coraz częściej zdalnie pobieram pliki w drodze do domu. Z przodu umieszczono diodę LED informującą o stanie połączenia WiFI, jeżeli będzie przeszkadzała w nocy można ją wyłączyć. Dzięki czterem antenom dostępne są dwie częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz W zależności od wybranej, prędkości będą różne. Na częstotliwości 5 Ghz szybkość może osiągnąć 867 Mbps, podczas gdy w 2,4 Ghz nie przekroczy 300 Mb / s. Szybsze pasmo ma jednak zdecydowanie mniejszy zasięg.

To za co uwielbiam routery Xiaomi to sposób konfiguracji, jest bardzo prosta dzięki aplikacji Mi Wi-Fi dostępnej w PlayStore/Appstore.  Cena Xiaomi Mi Router 4 wynosi 199 juanów, $31. Jest już dostępny w sklepie Gearbest.com

 

Śledź najlepsze okazję na Xiaomi Mi Router 4.

 

Scroll To Top