Xiaomi Mi TV 5 Pro QLED, telewizory Xiaomi cieńsze od iPhone 11

Mi TV 5 PRO

Podczas wczorajszej konferencji Xiaomi w Pekinie, poza Mi Watch oraz Mi CC9 Pro chiński gigant zaprezentował nowy telewizor, Mi TV 5 Pro. Do sprzedaży trafią trzy nowe modele które różnią się od siebie przekątną ekranu: 55, 65 lub 75 cali każdy posiada ekran QLED!

Mi TV 5 PRO

Największą wizualną zmianą jest znacznie odchudzona obudowa. Mi TV 5 Pro jest cieńszy niż iPhone 11, grubość to zaledwie 5,9 mm. Zmniejszone zostały również ramki wokół ekranu, mierzą tylko 1,8 mm. Do stworzenia ramek Xiaomi nie użyło plastiku, lecz wykorzystano zakrzywione aluminium. Dzięki czemu telewizor prezentuje się bardziej okazale. Na prawej krawędzi znajduje się wygrawerowany napis „Designed by Xiaomi”.

Xiaomi Mi TV 5 Pro

Przejdźmy jednak do jakość wyświetlanego obrazu, w tej kwestii Mi TV 5 Pro również zrobił duży krok w przód. Nowy telewizor posiada ekran z technologią Quantum Dot oparty na nanokryształach. Wyświetlany obraz jest znakomitej jakości 4K, ale Mi TV 5 Pro poradzi sobie również z dekodowaniem sygnału 8K. Za potrzebną moc obliczeniową odpowiedzialny jest procesor Amlogic T972, jest to czterodzeniowy układ Cortex-A55 o taktowaniu 1,9 GHz.

Reklama
Mi TV 5 PRO

Telewizor obsługuje HDR10+ i oferuje 108% pokrycie przestrzeni kolorów NTSC. Podczas konferencji Xiaomi chwaliło się również funkcją MEMC (Motion Estimation Motion Compensation), dzięki czemu wyświetlany obraz będzie bardziej płynny. Mi TV 5 Pro posiada 4 GB RAM i 64 GB miejsca na dane, a niektórzy jeszcze kupują smartfony 3/32 GB. Interfejs użytkownika to niestety chiński Patchwall, czyli nakładka na Android TV.

Xiaomi Mi TV 5 Pro póki co dostępny będzie jedynie w Chinach, nie wiadomo czy produkt trafi do oficjalnej dystrybucji w innych krajach, tak kształtują się ceny na rynku chińskim:

  • 55 cali za 3699 juanów, $530
  • 65 cali za 4999 juanów, $715
  • 75 cali za 9999 juanów , $1430
Advertisements