Mi Watch Global – długo wyczekiwany zegarek (bez NFC) trafił do Europy

zegarek xiaomi mi watch global

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Niestety nie ma wisienki na torcie, zegarek Xiaomi Mi Watch Global nie posiada modułu NFC do płatności zbliżeniowych, na to musimy jeszcze poczekać. Nowy zegarek został stworzony z myślą o osobach aktywnych fizycznie.

Mi Watch Global 4

Xiaomi Mi Watch Global posiada okrągły wyświetlacz AMOLED o przekątnej ekranu 1,39 cala. Urządzenie jest w stanie rejestrować aż 117 rodzajów aktywności fizycznej, łoł!

Jak zwykle, XIaomi chwali się, że czujnik tętna jest jeszcze lepszy od tego zastosowanego w starszych zegarkach. Zupełnie jak w przypadku pasty do zębów i szamponu do włosów, co chwilę nowy i co chwilę lepszy! Mam nadzieję, że modułu GPS Xiaomie brało od Huami (w Amazfit GTS i GTR działało słabo). Polecam zaczekać na pierwsze testy, jeżeli GPS to dla Ciebie kluczowa funkcja.

Reklama
Mi Watch Global 4

Mi Watch Global poza tętnem, jest w stanie również monitorować poziom tlenu we krwi. Imponujący jest czas działania na jednym ładowaniu, zegarek wytrzyma aż 16 dni, a ładowanie od 0 do 100% trwa tylko 2 godziny. Wszystko za sprawą wbudowanego akumulatora o pojemności 420 mAh.

Smartwatch jest kompatybilny z aplikacją XIaomi Wear, w aplikacji znajdziesz ponad 100 różnych tarcz do wyboru. Z ciekawszych funkcji to można jeszcze sterować spustem aparatu i jest kompatybilny z wirtualnym asystentem Amazon Alexą.

Xiaomi Mi Watch został wyceniony w Europie na 99 euro. Gdyby posiadał system WearOS by Google, byłby hitem. Niestety nie ma i według mnie Europy nie zwojuje.

Advertisements