XIaomi Mijia 1T – nowy odkurzacz kompatybilny z Mi Home

xiaomi mijia 1t odkurzacz

Kilka dni temu rozpoczęła się przedsprzedaż nowego autonomicznego odkurzacza Mijia. W porównaniu do poprzednich modeli Xiaomi zrezygnowało z laserowego czujnika LDS i zastosowało sensor ToF. Dzięki czemu nie ma już wystające elementu na górze obudowy, to właśnie tam znajdował się laserowy czujnik LDS. Xiaomi zapowiada, że sensor ToF będzie w stanie lepiej oceniać przestrzeń, a co za tym idzie omijać przeszkody.

Czujnik ToF ma dokładnije oceniać przestrzeń wokół siebie, zasięg działania to 0,1 do 6 metrów. Dzięki czemu odkurzacz ma lepiej poruszać po mieszkaniu i sprawniej omijać przeszkody. Xiaomi zapewnia, że czujnik trafi rozpoznać newralgiczne przeszkody, jak np. odchody zwierzęce lub przewody.

Reklama
Xiaomi misia 1t

Bezszczotkowy silnik oferuje siłę ssania na poziomie 3000 Pa, dostępna jest czterostopniowa regulacja. Robot potrafi również myć podłogę, lecz zbiornik pomieści tylko 250 ml wody. Pojemność zbiornika na kurz to 550 ml.
Za zasilanie całości odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 5200 mAh. Taka pojemność wystarczy na odkurzacz przez 180 minut w trybie standardowym.

Odkurzacz Xiaomi MIjia 1T został wyceniony w Chinach na 2299 juanów, równowartość 1360 złotych. Przez kilka dni, na czas trwania przedsprzedaży, odkurzacz jest tańszy o 300 juanów, około 190 złotych.

Advertisements