Now Reading
Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach

Dawno nie było żadnej nowości od Xiaomi dla samochodów, chiński producent nie zapomniał o tym rynku i prezentuje czujnik do kontrolowania ciśnienia powietrza w oponach. Gadżet dbający o bezpieczeństwo na drodze. Większość aut jest już domyślnie wyposażona w czujniki, Xiaomi postanowił zadbać właścicieli tańszych modeli. Nowy produkt trafił dzisiaj do portfolio Xiaomi i jest już dostępny w sprzedaży.

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach można zamontować w ciągu minuty, posiada wbudowany akumulator. Główną część kładziemy na desce rozdzielczej. Na górze obudowy znajduje się panel solarny który doładowuje akumulator, dzięki czemu zniknie problem z przewodami. Poziom naładowania akumulatora jest cały czas prezentowany na wyświetlaczu. Jesienią i zimą gdy słonecznych dni będzie mniej, być może koniecznie będzie doładowywanie akumulatora poprzez złącze microUSB z boku obudowy. Poza stanem naładowania akumulatora wyświetlacz pokazuje również  ciśnienie w czterech oponach, a także ich temperaturę. 

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach

Pomiar wykonywany jest za pomocą czterech czujników które umieszczamy w miejsce oryginalnych zaworów. Obsługują maksymalnie ciśnienie do 8 barów. Całość łączy się z aplikacją na smartfona za pośrednictwem której możemy ustawić od jakiego poziomu mamy otrzymywać ostrzeżenia o słabym ciśnieniu. Zdefiniować można również krytyczną temperaturę. Komunikaty wyświetlane będą na wyświetlaczu urządzenia umieszczonego na desce rozdzielczej. Czekam na rejestrator samochodowy z podobnym rozwiązaniem ładowania przez panel solarny. Nie mam gdzie w swoim aucie poprowadzić przewodów i kamera leży w schowku.

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach

See Also
Podgrzewacz do filiżanek youpin1

Xiaomi Mijia 70Mai czujnik ciśnienia w oponach jest już dostępny w sprzedaży i został wyceniony na 349 juanów, $52. Niedługo powinien pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę poza terytorium Chin.


Aktualizacja 15:35

Urządzenie pojawiło się już w ofercie sklepu Banggood.

Scroll To Top