Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine nowy zestaw do wirtualne rzeczywistości

Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine

Technologia VR z każdym tygodniem jest coraz bardziej obecna w naszym życiu. Na przykład firmy meblarskie wykorzystują VR do wizualizacji produktów. Przy użyciu aplikacji na telefonie można sprawdzić jak będzie prezentował się nowym mebel we wnętrzu domu, super sprawa. Ogromny potencjał wirtualna rzeczywistość ma również w grach. Od kilku lat producenci coraz bardzo udoskonalają swoje produkty aby odeszło się od monitora, a zakładało okulary VR. Czy tak będzie? czas pokaże. Jedną z firma która stara się zaistnieć w świece VR jest startup NOLO który pojawił się na targach CES w 2017 roku. W ciągu dwóch lat firma znalazła partnera, rozwinęła swój produkt i zainteresowała nim Xiaomi. Zaowocowało to dodaniem Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine do platformy crowdfundingowej Youpin.

Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine

Nowy zestaw powstał przy współpracy dwóch firm. Za „dżojstiki”, sekcję odczytywania ruchu odpowiedzialna jest firma NOLO, a okulary i słuchawki to robota marki iQUT. Rejestracją naszych ruchów zarządza technologia PolarTraq, której czas reakcji wynosi tylko 20ms i potrafi wyłapać minimalną zmianę położenia z dokładnością do 2 mm. Na okularach znajduje się specjalny czujnik FOV który ma kąt widzenia 100 stopni i zasięg do 5m. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie ruchów głową które wykonamy podczas wirtualnej, a jakże rzeczywistej zabawy.

Reklama
Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine

Jeżeli chodzi o dzieło iQUT to okulary oferują bardzo dobra jakość obrazu 4K z rozdzielczością 3840 x 2160p. Za moc obliczeniową odpowiedzialny jest procesor Snapdragon 835 który jest wspierany przez układ graficzny Adreno 540. Wewnątrz znajdują się 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Dysk umożliwi wgranie prostszych gier bezprośrednio na Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine bez potrzeby łączenie z komputerem. Skąd brać gry na to cudo? Produkt będzie wspierany przez SteamVR.

Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine został wyceniony na terenie Chin na kwotę 3999 juanów, $595. Jak tylko pojawią się w sprzedaży wysyłkowej to dodam na tutaj.

Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine
Advertisements