Xiaomi Mijia Projector 2 Pro z HDR10+ i obsługą XiaoAi

Reklama

Xiaomi odnowiło dzisiaj swój ekonomiczny projektor. Xiaomi Mijia Projector 2 posiada źródło światła Luminus LED o jasności 1300 ANSI lumenów, producent deklaruje że obraz wyświetlany przez projektor będzie wyraźny nawet w ciągu dnia, osobiście wątpię ale okej.

Xiaomi Mijia Projector 2 jest w stanie wyświetlać obraz do 200 cali, jednak najlepszą jakość uzyskamy z ekranami o wielkości od 60-120 cali. Projektor należy oddalić na 2 metry aby osiągnąć przekątną ekranu 80 cali, dla 100 cali konieczne jest oddalenie na 2,5 m. Ustawienie projektora 3 metry od ekranu projekcyjnego skutkuje obrazem o przekątnej ekranu 120 cali. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD, przy wyższych rozdzielczościach obraz jest dekompresowany do 1920 x 1080p.

Xiaomi Mijia Projector 2 Pro z obsługą XiaoAi

Urządzenie posiada dwa wbudowane głośniki o mocy 10W. Przy wykorzystaniu wirtualnego asystenta Xiao AI można sterować inteligentnym domem Xiaomi lub słuchać ulubionej muzyki przez wbudowane głośniki bez włączonego ekranu, fajny bajer.

Reklama

Za moc obliczeniową odpowiada procesor Amlogic T972 z 2 GB pamięci RAM. Nowy SoC jest o 63% bardziej wydajny od poprzednika i zużywa o 55% mniej prądu. Wbudowany dysk wewnętrzny ma pojemność 16 GB. Z tyłu obudowy znajdują następujące gniazda: 2x HDMI, 2X USB 2.0, gniazdo słuchawkowe i optyczne oraz gniazd ethernet RJ-45. System operacyjny to Android TV z nakładką PatchWall, to samo co w telewizorach Xiaomi – w Polsce nie działa.

Xiaomi Mijia Projector 2 kosztuje w Chinach 4599 juanów, $660. Jeżeli miałbym pustą ścianę na której mógłbym wyświetlać treść o wielkości 120 cali to wybrałbym inny model, laserowy projektor Xiaomi. Genialny sprzęt który może stać na komodzie, bezpośrednio pod ścianą – nie potrzeba oddalić na 3 metry aby uzyskać 100-calowy ekran.

Advertisements