Now Reading
Xiaomi MIJIA Projector – oglądaj filmy w 120 calach.

Xiaomi Mijia Projector

W roku 2017 Xiaomi zaprezentował cztery projektory, zmieniające nasze mieszkanie w sale kinową. Najbardziej rewolucyjny był dla mnie projektor laserowy który można położyć na komodzie. Wystarczy, że oddalimy komodę z projektorem na kilkadziesiąt centymetrów od ściany a uzyskamy aż 150 calowy ekran! W dzień dziecka do sprzedaży trafił kolejny projektor, tym razem Xiaomi Mijia Projector.

Xiaomi Mijia Projector

Xiaomi Mijia Projector
Xiaomi Mijia Projector

Jak większość urządzeń Xiaomi, projektor również posiada bardzo akrakcyjny moim zdaniem wygląd. Przedni panel pokryty został lakierem aby bardziej efektownie prezentował się w salonie, pozostałe części zostały wykończone czarnym matem. Całość ma wymiar 215x116x218mm i waży 3400 gramów. Nowe urządzenie potrafi wyświetlać ekran o przekątnej od 40 do 120 cali z odległości 3 metrów.

Obsługuje także autofokus w ciągu  3 sekundy po włączeniu projektor przyjmuje schemat architektury kwadratowych pikseli TRP Texas Instruments, zapewniający większą czytelność obrazu.

Projektor MIJIA jest wyposażony w 2.07 milionów soczewek które oferują  800 ANSI lumenów jasności, dla porównania projektor laserowy o którym pisałem we wstępie, oferuje aż 5000 ANSI lumenów. Lampa LED zastosowana w urządzenia jest renomowanej firmy Osram. Zapewnia żywotności 30000 godzin lub około dziesięć lat. Obsługuje także autofokus, w ciągu  3 sekundy po włączeniu projektor przyjmuje schemat architektury kwadratowych pikseli TRP Texas Instruments, zapewniający większą czytelność obrazu. Xiaomi Mi VR Standalone są w pełni samowystarczalne, nie potrzebują niczego do działania, tak samo jest z projektorem. Wystarczy podłączyć zasilanie, a oferowany system operacyjny pozwoli wyświetlać treści. Za dźwięk odpowiedzialny jest podwójny głośnik o mocy 10 W z podwójnym pasywnym systemem audio. 

 Xiaomi Mijia Projector

Fajny opcją jest możliwość przesunięcia obrazu o 45 °, aby projektor nie musiał być centralnie przed ekranem projekcyjnym, ścianą. 

See Also

Xiaomi Mijia Projector

Pod maską  Xiaomi Mijia Projector ma czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1,8 GHz. Pamięć operacyjna to 2 GB. Miejsce na dane wynosi 16GB. Niby mało, ale w czasach Netflixa i inny serwisów oferujących dostęp do tysięcy treści wideo za pośrednictwem aplikacja zajmującej +-100mb, wystarczy.  Niestety system operacyjny to Android 6.0 z nakładką MIUI TV. Mieszkańcy Chin się cieszą, a my ubolewamy. Co prawda nakładka oferuje darmowe treści multimedialne, lecz są w języku chińskim. Jedynym plusem MIUI TV jest aplikacja Mi Home. Projektor ma Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth w wersji 4.1. Posiada trzy porty: USB 3.0, HDMI 2.0 i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Może być montowany na suficie, dołączony do urządzenia jest zestaw montażowy.Xiaomi Mijia Projector

 

Cena za Xiaomi Mijia Projector na terenie Chin wynosi 3999 juanów, $625. Dostępny jest już w przedsprzedaży w sklepie Gearbest.com

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top