Xiaomi Mijia Projector

W roku 2017 Xiaomi zaprezentował cztery projektory, zmieniające nasze mieszkanie w sale kinową. Najbardziej rewolucyjny był dla mnie projektor laserowy który można położyć na komodzie. Wystarczy, że oddalimy komodę z projektorem na kilkadziesiąt centymetrów od ściany a uzyskamy aż 150 calowy ekran! W dzień dziecka do sprzedaży trafił kolejny projektor, tym razem Xiaomi Mijia Projector.

Xiaomi Mijia Projector

[su_row][su_column size=”1/2″]Xiaomi Mijia Projector[/su_column] [su_column size=”1/2″]Xiaomi Mijia Projector[/su_column] [/su_row]

Jak większość urządzeń Xiaomi, projektor również posiada bardzo akrakcyjny moim zdaniem wygląd. Przedni panel pokryty został lakierem aby bardziej efektownie prezentował się w salonie, pozostałe części zostały wykończone czarnym matem. Całość ma wymiar 215x116x218mm i waży 3400 gramów. Nowe urządzenie potrafi wyświetlać ekran o przekątnej od 40 do 120 cali z odległości 3 metrów.

Obsługuje także autofokus w ciągu  3 sekundy po włączeniu projektor przyjmuje schemat architektury kwadratowych pikseli TRP Texas Instruments, zapewniający większą czytelność obrazu.

Projektor MIJIA jest wyposażony w 2.07 milionów soczewek które oferują  800 ANSI lumenów jasności, dla porównania projektor laserowy o którym pisałem we wstępie, oferuje aż 5000 ANSI lumenów. Lampa LED zastosowana w urządzenia jest renomowanej firmy Osram. Zapewnia żywotności 30000 godzin lub około dziesięć lat. Obsługuje także autofokus, w ciągu  3 sekundy po włączeniu projektor przyjmuje schemat architektury kwadratowych pikseli TRP Texas Instruments, zapewniający większą czytelność obrazu. Xiaomi Mi VR Standalone są w pełni samowystarczalne, nie potrzebują niczego do działania, tak samo jest z projektorem. Wystarczy podłączyć zasilanie, a oferowany system operacyjny pozwoli wyświetlać treści. Za dźwięk odpowiedzialny jest podwójny głośnik o mocy 10 W z podwójnym pasywnym systemem audio. 

 Xiaomi Mijia Projector

Fajny opcją jest możliwość przesunięcia obrazu o 45 °, aby projektor nie musiał być centralnie przed ekranem projekcyjnym, ścianą. 

Xiaomi Mijia Projector

Pod maską  Xiaomi Mijia Projector ma czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1,8 GHz. Pamięć operacyjna to 2 GB. Miejsce na dane wynosi 16GB. Niby mało, ale w czasach Netflixa i inny serwisów oferujących dostęp do tysięcy treści wideo za pośrednictwem aplikacja zajmującej +-100mb, wystarczy.  Niestety system operacyjny to Android 6.0 z nakładką MIUI TV. Mieszkańcy Chin się cieszą, a my ubolewamy. Co prawda nakładka oferuje darmowe treści multimedialne, lecz są w języku chińskim. Jedynym plusem MIUI TV jest aplikacja Mi Home. Projektor ma Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth w wersji 4.1. Posiada trzy porty: USB 3.0, HDMI 2.0 i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Może być montowany na suficie, dołączony do urządzenia jest zestaw montażowy.Xiaomi Mijia Projector

 

Cena za Xiaomi Mijia Projector na terenie Chin wynosi 3999 juanów, $625. Dostępny jest już w przedsprzedaży w sklepie Gearbest.com