Xiaomi Mitu Mini RC Drone

Mani dronowej ciąg dalszy. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydanie setek dolarów na półprofesjonalne drony, które będą używane raz w miesiącu lub jak w moim przypadku jeszcze rzadziej. DJI czyli firma wiodąca na rynku dronów również dostrzegła miejsce na rynku dla tanich, małych lecz również naszpikowanych bajerami dronów. Wypuszczając na rynek DJI Tello za $99, czas na mini drona od Xiaomi.

Xiaomi Mitu Mini RC DroneXiaomi Mitu Mini RC Drone

Dron waży zaledwie 88g i ma wielkość 11 centymetrów, tak samo jak produkt DJI jest bardzo mobilny. Spód drona posiada wiele otworów wentylacyjnych, mają zapewnić odpowiednie chłodzenie w czasie lotu. Dron został wykonany z propylenu, a śmigła zostały wykonane z włókna szklanego, w celu zapewnienia większej wytrzymałości.

Mini dron od Xiaomi wyposażony jest w aż 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2Ghz w celu przetwarzania wszystkich danych pochodzących z czujników. Dron łączy się ze smartfonem za pośrednictwem sygnału Wi-Fi o częstotliwości 5.8Ghz. Maksymalna odległość deklarowana na jaką może odlecieć wynosi 50m, a wysokość 25m. Trasmituje obraz na żywo w jakości 720P. Posiada 4GB pamięci wewnętrznej do zapisywania nagrań również w jakości 720P  lub zdjęć w rozdzielczości  1600 x 1200 px. Bateria posiada pojemność 920mAh, Xiaomi Miti Mini RC Drone może latać do 10 minut na jednym akumulatorze.

Tak samo jak produkt DJI, Xiaomi również potrafi startować z dłoni. Ponadto posiada wiele trybów sprawniających sterowanie np. „headles”. Przydatne jest także nagrywanie ujęć punktowych. Ustawiamy aby kamera drona patrzyła w wybrany punkt, następnie możemy latać w różnych kierunkach, a i tak  niezależnie od tego obraz kamery będzie cały czas skierowany w jeden punkt.

Cena za drona w Chinach wynosi 399 juanów, $63. Do sprzedaży trafi już jutro, czyli 26 kwietnia. W popularnych sklepach internetowych trwa już przedsprzedaż.

Sprawdź najniższą cenę za Xiaomi Miti Mini RC Drone