Xiaomi odnawiaj czujnik jakości powietrza, działa z HomeKit

czujnik jakosci powietrza

Kolejny sezon grzewczy, to czas na kolejne gadżety do monitorowania jakości powietrza. Xiaomi najpierw zaprezentowało oczyszczacz powietrza z wbudowanym czujnikiem PM2.5, a dopiero później do sprzedaży trafił „sam czujnik”. Urządzenie jest już na rynku dwa lata, a teraz Xiaomi prezentuje odświeżoną wersję.

Nowa wersja jest minimalnie mniejszą od pierwowzoru i znacznie tańsza (cena tradycyjnie na końcu). Urządzenie posiada ekran o przekątnej 3,1 cala. Na wyświetlaczu prezentowany jest pomiar cząstek PM2.5 oraz PM10. Dodatkowo czujnik rejestruje temperaturą oraz wilgotność. Najważniejsze na koniec, jest kompatybilne z HomeKit!

Reklama

Za zasilanie odpowiada wbudowany akumulator o pojemności 2000 mAh, na jednym ładowaniu wytrzyma 7 godzin ciągłego monitorowania powietrza. Oczywiście łączy się z innymi urządzeniami ekosystemu Xiaomi za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth.

Nowy czujnik został wyceniony w Chinach na 399 juanów, 230 złotych. Od 4 dni znajduje się kampanii crowdfundingowej i szału nie robi, zebrał tylko 21%. Jest szansa, że będzie to pierwsze urządzenie, które nie zbierze 100%.

Advertisements