Now Reading
Xiaomi odświeżyło Mi Air Purifier Max, najmocniejszy oczyszczacz powietrza w ofercie

Nie ma co się oszukiwać, jakość powietrza w Polsce podczas okresu grzewczego jest tragiczna. Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z problemu to spójrz na akcję Polskiego Alarmu Smogowego:

Xiaomi już od wielu lat zapewnia swoim fanom oczyszczacze powietrza w niskiej cenie. Najmocniejszy modelem dostępny w Polsce jest Mi Purifier Pro, jednak Xiaomi posiada w swojej ofercie bardziej wydajny model, mianowicie Mi Air Purifer Max.

Oczyszczacz Mi Air Purifer Max zadebiutował na rynku w 2017 roku. Cechował się wydajnością 1000 m3/h, lecz jego praca była zbyt głośna. Po ponad dwóch latach Xiaomi postanowiło odświeżyć swój najmocniejszy produkt do walki ze smogiem. Nowy Mi Purifier Max w trybie cichy emituje tylko 33,5 dB, niestety pociągnęło to za sobą spadek wydajności, do 700 m3/h. Dla porównania najbardziej popularny w Polsce model 2S oczyszcza jedynie 310 m3/h.

Nowy Mi Air Purifier Max kosztuje w Chinach 2199 juanów, $312.

3 komentarze
  • Ciekawe czego dotyczą techniczne zmiany, bo samo osiągnięcie mniejszego poziomu głośności w niskich trybach pracy przy silnikach DC jest raczej banalne. Przy tak dużych filtrach opory na niskich nie są duże, więc wiatrak może się kręcić. Z praktycznego punktu widzenia tak duży CADR wynoszący 1000 m3/h jest rzadko potrzebny w jednym urządzeniu, bo nawet w sali przedszkolnej rozsądniej jest wstawić 2 urządzenia, bo tak lepiej można pokryć sale czystym powietrzem. Tak duży CADR to już ogromny wiatr, który sprawia wiele problemów.

    Czekamy na nowego w Polsce. Przetestujemy go na RO 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top