Xiaomi prezentuje nowe bezprzewodowe myszki za mniej niż $10

Dzisiaj Xiaomi zaprezentowało dwa modele bezprzewodowej myszki do komputera, mowa o: Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 oraz Xiaomi Mi Wireless Lite. Niewątpliwym atutem nowych urządzeń jest cena, model Lite kosztuje tylko $5.5, a droższa „dwójka” to koszt $8.4.

Xiaomi Mi Wireless Lite posiada niemal identyczną konstrukcję jak poprzedni model, Xiaomi zrezygnowało z przycisku w lewej części obudowy, w miejscu gdzie naturalnie spoczywa kciuk. Przycisk umożliwiał szybkie cofnięcie do poprzedniej strony. Ja ciesze się, że w nowej wersji nie będzie już przycisku. Osobiście zawsze wracam wstecz za pomocą skrótu klawiszowego na klawiaturze. Raz, przypadkowo nacisnąłem przycisk wstecz na myszce. Niestety zdarzyło się to podczas tworzenia dłuższego wpisu, napisałem już +- 600 słów i wszystko przepadło…od tego momentu często zapisuje tekst.

Xiaomi Mi Wireless Lite

Myszka zasilana jest za pomocą jednego paluszka (AA, 1,5V) i łączy się z komputerem za pośrednictwem częstotliwości 2,4 GHz.

Xiaomi Mi Wireless Lite kosztuje w Chinach 39 juanów, $5,6.

Teraz czas na Xiaomi Mi Wireless Mouse 2, bardziej prestiżowy model. Jest to pierwsza myszka na której Xiaomi umieściło napis „Designed by Xiaomi„. Myszka cechuje się symetryczny wyglądem, więc może być używana zarówno przez osoby lewo, jak i prawo ręczne. Scroll został wykonany z anodowanego aluminium, a korpus myszki z tworzywa ABS.

Xiaomi Mi Wireless Mouse 2

Myszka posiada czujnik o optyczny o maksymalnej czułości 1000 dpi. Nie posiada wbudowanego akumulatora, zasilana jest za pomocą jednej baterii AA. Xiaomi deklaruje, że bateria wytrzyma cały rok codziennego użytkowania po 5 godzin dziennie.

Xiaomi Mi Wireless Mouse 2 kosztuje w Chinach 59 juanów, $8.4 i dostępna jest w dwóch kolorach: białym oraz czarnym.

Scroll To Top