Xiaomi prezentuje oczyszczacz powietrza, który wygląda jak pecet

xiaomi mijia x

Po dość zabawnym, biurkowym oczyszczaczu powietrza, czas na produkt, który moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej praktyczny. Xiaomi zaprezentowało nowy oczyszczacz powietrzna oznaczony symbolem X.

xiaomi mijia x

Poza cząstkami PM 2.5, Mijia X jest w stanie również wykrywać lotne związki organiczne. LZO to toksyczne substancje, które powodują podrażnienia skóry, oczu, nosa, a także zawrotu głowy i nudności.

Oczyszczacz Mijia X jest w stanie przefiltrować 300m3 powietrza na godzinę. Według Xiaomi, MIjia X sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 48 metrów kwadratowych. Co ciekawe jest również informacja o minimalnej powierzchni pomieszczenia, wynosi 28 metrów kwadratowych. Dodatkowy atut to możliwość zmiany kierunku wydmuchu czystego powietrza o 30 lub 60 stopni.

Reklama

Wbudowany silnik generuje hałas na poziomie 30 dB w trybie mocnym i 64 dB gdy pracuje na maksymalnych obrotach. To, co podoba mi się najbardziej to nowy wyświetlacz, który mieści więcej danych – wykres robi robotę! Jest to najbardziej zaawansowany technicznie oczyszczacz powietrza Xiaomi i oczywiście współpracuje z aplikacją Mi Home.

oczyszacz powietrza xiaomi

Oczyszczacz Mijia X został wyceniony w Chinach na 1999 juanów, 1150 złotych. Jak tylko pojawi się w chińskich sklepach to znajdziesz go w niedzielnych wpisach.

Advertisements