Now Reading
Xiaomi prezentuje zewnętrzną, hermatyczną kamerkę kompatybilną z aplikacją Mi Home

Wiele osób czekało na zewnętrzną kamerę którą będą mogli podpiąć do aplikacji Mi Home, w końcu nadszedł ten dzień. Xiaomi pod własną marką Mijia zaprezentowało kamerę ze stopniem hermetyczności IP65, jest również bezprzewodowa!

xiaomi 1080p outdoor 2

Nowa kamera kształtem przypomina zasilacz do laptopa na stopce. Wymiary to 140,4 mm x 47 mm x 73 mm, a waga wynosi 270g. Całość schowana w białej skorupie z czarną twarzą, klasyczne kolory wszystkich kamer chińskiego giganta. Obudowa została wykonana z odpornego na uderzenia tworzywa ABS. Najważniejszą cechą nowego produktu oczywiście jest IP65. Kamerę można bez ryzyka zawiesić na zewnętrznej elewacji budynki, wytrzyma zarówno pył jak i deszcz. Dzięki stopce i przegubie kulkowym, „Oko Saurona” można skierować w dowolnym kierunku.

xiaomi 1080p outdoor 2

Do kamery dołączona jest centralka, tzw. brama. Jej główne zadanie to bardziej stabilny sygnał podczas zdalnej transmisji i mniejsze zużycia energii przez kamerę. W bramie znajduje się również slot na kartę microSD jeżeli chcesz lokalnie przechowywać nagrania z alarmu. Bramę należy podłączyć do zasilania gniazdka 230V, poza slotem na kartę microSD posiada również gniazdko Ethernet aby zapewnić stabilny sygnał przy użyciu przewodu. Maksymalnie obsługiwana pojemność karty pamięci to 64GB. Gdy zabraknie miejsca na nowe filmy to stare zostaną automatycznie zastąpione nowymi nagraniami. Dodatkowo w chmurze można przeglądać nagrania alarmowe z siedmiu ostatnich dni zupełnie za darmo.

Zastanawiasz się gdzie jest przewód? Nie ma, kamerę możesz przykręcić w dowolnym miejscu budynku. Jedyny konieczny wymóg do spełnienia to dobry zasięg do centralki. Wewnątrz kamery znajduje się bateria o pojemności 5100 mAh, która zapewnia 100 dni działania bez potrzeby ładowania, doskonała wiadomość!

See Also
Hub od Hagibis

Zewnętrza kamera Mijia, tak samo jak jej wewnętrze odpowiedniem jest wyposażona w sztuczną inteligencję. Potrafi wykrywać ludzi w odległości do 10m i analizować twarze. Xiaomi deklaruje, że algorytm rozpoznaje zwierzęta, owady oraz zmiany światły. Wykrycie jednego z tych trzech obiektów nie spowoduje uruchomienia alarmu. Rozdzielczość kamery to 1080p, oczywiście ma również wbudowane 8 diód podczerwieni umożliwiającą monitoring po zmroku.

Xiaomi Mijia Outdoor Camera 1080p została wyceniona w Chinach na 399 juanów, $57. Dostępna jest już na Aliexpress.

Scroll To Top