Now Reading
Xiaomi przygotowuje się na mistrzostwa w Rosjii – Xiaomi Mijia Simi Soccer

Xiaomi Mijia Simi Soccer

Nowy dzień, nowa marka w ekosystemie Xiaomi, nowy produkt. Mistrzostwa Xiaomi w Rosji zbliżają się wielkimi krokami, również mój ulubiony producent przygotował mała niespodziankę na zbliżającą się impreze.  Nowa marka nazywa się Simi, a produkt Xiaomi Mijia Simi Soccer jest to zdalnie sterowany piłkarzyk.

Zestaw składa się z dwóch robotów piłkarzyków. Jeden w kolorze niebieskim, a drugi w kolorze czerwonym, chociaż na niektórych zdjęciach wpada w pomarańczowy. Dodane są do zestawu specjalne naklejki aby spersonalizować roboty pod swoją ulubiona reprezentacje.

Xiaomi Mijia Simi Soccer

Zobacz jeszcze
Xiaomi Mijia iQUT Nolo 2 VR Machine

Wykonane zostały z wytrzymałego tworzywa ABS. Piłkarzyki sterowane są pomocą specjalnego pilota, łączy się poprzez Wi-Fi 2,4Ghz. Do dyspozycji jest 9 przycisków dzięki czemu z łatwością będzie można sterować robotem, dryblować i to co najważniejsze strzelać bramki. Naciśniecie jednego przycisku wystarczy aby oddać strzał. Górna część jest nieruchoma, sterujemy „dołem” piłkarzyka, na spodzie ukryte są kółka, dzięki którym zasuwa. Na plecach znajduje się akumulator. Haki znajdujące się na bokach służą do trzymania piłki. Dostępne są dwa rozmiary 90mm dla amatorów i węższy chwyt 60mm dla bardziej zaprawionych w boju operatorów. Nie znalazłem żadnych informacji o cieszynkach. Na filmiku widać, że jeden grajek ma ręce uniesione ku górze, sądzę że zostały ręcznie podniesione, tak jak pisałem za pomocą pilota możemy sterować jedynie dołem.

Zostało 67 dni do Mistrzostw Świata w Rosji

Na platformie crownfundingowej Xiaomi Mijia Simi Soccer został wyceniony na 199 juanów, czyli około $31. Ciekawe kiedy pojawi się w ofercie chińskich sklepów internetowych które oferują wysyłkę do Polski. Mistrzostwa Świata w Rosji za około 2 miesiące, wysyłka z Chin potrwa co najmniej dwa tygodnie więc za dużo czasu nie ma. Według mnie aby zabawa miała sens trzeba zamówić dwa zestawy aby dysponować czterema piłkarzykami.