Xiaomi Roborock T6 – nowy ulepszony odkurzacz Xiaomi

Po kilkudziesięciu miesiącach Xiaomi postanowiło odświeżyć swój autonomiczny odkurzacz Roborock. W między czasie chiński producent prezentował nowe warianty ale zmiany były marginalne, głównie dotyczyły koloru np. wersja czarna lub różowa. Teraz czas na lepszone urządzenie. Xiaomi Roborock T6 może pochwalić się 20% wzrostem wydajności sprzątania i zredukowaniem hałasu podczas normalnej pracy aż o 50%! Jeżeli lubiłeś integrować w trasę sprzątania to nowa wersja jest dla Ciebie, oferuje dynamiczne planowanie trasy. Na początek krótki filmik:

Nowa generacja prezentuje się elegancko, za design otrzymała nagrodę iF 2019. Ulepszone mapowanie pomieszczeń jest możliwe dzięki zamontowaniu nowego czujnika LDS. Moc ssania wynosi 2000 PA, lecz jest cichszy zwłaszcza podczas pracowania w normalnym trybie i to aż o 50%. Jeżeli w poprzedniej generacji odkurzacz zawieszał się na niektórych podjazdach to nowa wersja powinna dać sobie radę. Koła zostały przeprojektowane, co w połączeniu z mocniejszym napędem oferuje zwinniejsze pokonywanie przeszkód.

Największą zmianą jest jednak mapowanie pomieszczeń. Teraz Roborock T6 potrafi je rozróżniać dzięki czemu możemy ustawić, że o godzinie 12:00 będzie sprzątał salon, a o godzinie 18:00 gdy wszyscy już wniosą piach do domu to odkurzy korytarz. Producent chwali się, że nowa generacja posiada integrację z asystentem Xiao AI, fajnie ale przecież aktualnego Roborocka też możemy powiązać z Siri lub Asystentem Googla. U mnie integracja z Siri działa bardzo dobrze. Wbudowany akumulator posiada pojemność 5200 mAh i wystarczy na 2.5 godziny pracy w czasie której pokona 250m2 powierzchni.

Reklama

W celu lepszego zbierania brudu, kurzu szczotki też zostały przeprojektowane. Ułatwione zostało również czyszczenie ich z włosów ponieważ końce można zdjąć (42 sekund filmiku). Xiaomi nie zrezygnowało z funkcji mycia podłogi w Roborocku, konieczne będzie użycie nakładki tak samo jak było w poprzedniej generacji. Nie lubiłeś prać wymiennych końcówek? Nowa generacja oferuje jednorazowe końcówki które wystarczy przeczepić na rzepy a po zakończeniu wyrzucić do śmieci.

Roborock T6 Robot został wyceniony na terenie Chin na kwotę 2799 juanów, $417. Niedługo powinien pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę poza terytorium Chin, a na wtedy na pewno znajdziesz go tutaj znajdziesz go tutaj.

Advertisements