Xiaomi śladem Apple również wprowadzi funkcję „Back Tap”

back tap mini 12

Pierwsza wersja nakładki MIUI były bardzo mocno inspirowana systemem operacyjnym iOS. Dlatego osiągnęła ona tak ogromną popularność, była ładna i minimalistyczna. To właśnie od nakładki MIUI na system Android zaczęła się historia Xiaomi, dopiero później zaczęli produkować smartfony.

Lei Jun, CEO Xiaomi przyznał niedawno, że jest fanem Apple stąd tak dużo inspiracji firmą z Cupertino. Po 10 latach Xiaomi wciąż „kopiuje” najlepsze rozwiązania z systemu iOS. Panel sterowania w MIUI 12 wygląda niemal identycznie jak w najnowszym systemie firmy z Tima Cooka.

Reklama

Kolejną skopiowaną funkcjonalnością jest Back Tap — pacnięcie palcem w tył smartfona aKolejną skopiowaną funkcjonalnością jest Back Tap — pacnięcie palcem w tył smartfona aktywuję wybraną funkcję, np. uruchomi aplikację aparat lub wykona zrzut ekranu. Początkowo do zaprogramowania będzie podwójne i potrójne pacnięcie. Nie wykluczone, że w przyszłości Xiaomi wprowadzi więcej gestów.

Nowa funkcja została odnaleziona przez społeczności xdadevelopers. Pojawiła się w oprogramowaniu MIUI 12 China Developer, jeżeli się sprawdzi, to trafi do MIUI 12 Global — która jest sprzedawana w Europie.

Advertisements