Xiaomi Smart Camera AI Explorer Edition – stawia na AI

xiaomi mijia

Pod własną marką MIjia, Xiaomi zaprezentowało nową kamerę do domowego monitoringu. Chiński gigant stawia na sztuczną inteligencję. Nowy algorytm 4T ma znacznie poprawić zdolność rozpoznawania osób (twarzy) i zwierząt. Jest to szalenie ważne podczas tworzenia automatyzacji, można je lepiej dostosować gdy wykryje konkretną osobę. Ciekawe jak będzie w praktyce, czy dorówna produktom Netatmo.

 Xiaomi Smart Camera AI Explorer Edition

Kamera posiada dwuzakresową regulację: zarówno w pionie (118 stopni), jak i w poziomie (360 stopni). Obiektyw oferuje rozdzielczość 2304 x 1296 pikseli. Wbudowana dioda podczerwieni 9840 nm zapewni dobrą widoczność podczas nocnych nagrań.

Reklama

Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Xiaomi Mi Home. Z domową siecią Wi-Fi może łączyć się na częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Jeżeli będzie blisko routera, to warto wykorzystać piątkę – szybszy transfer i mniej zakłóceń.

Xiaomi Smart Camera Explorer Edition została wyceniona w Chinach na 499 juanów, $77. Sprzedaż rozpocznie się w środę 20 stycznia 2021. Lada dzień powinna pojawić się w portalu Aliexress.

Advertisements