Now Reading
Xiaomi Smart Desk Lamp – minimalistyczna lampa biurkowa zintegrowana z IFTTT

Xiaomi Smart Desk Lamp
Xiaomi posiada w ofercie trzy lampy biurkowe, jedną z nich jest Xiaomi Smart Desk Lamp. Posiada możliwość ściemniania, zmianę barwy światła oraz cztery dedykowane przez Xiaomi sceny świetlne. Dodając do tego elegancki, minimalistyczny wygląd wszystko tworzy to najlepsza lampę biurkową jaką miałem przyjemność do tej pory używać.

Xiaomi Smart Desk LampXiaomi Smart Desk Lamp dociera do nas w solidnym, białym kartonie. Moja lampę przyniósł listonosz, była to największa paczka jaką dotychczas
przewoził. Widać na pudełku liczne wgniecenia, jednak grube ściany kartonu są niestraszne, nawet Poczcie Polskiej. Lampa była zabezpieczona kartonowymi wstawkami, aby nie przesuwała się podczas transportu. W zestawie otrzymujemy poza samą lampą, chińska instrukcje obsługi oraz przewód zasilający zakończony chińską wtyczką.  Xiaomi Smart Desk Lamp posiada moc 6W, które generują 300lm, „na papierze” nie jest to zbyt dużo jednak do pracy przy biurku w zupełności wystarczy ustawienie mocy na połowę. Xiaomi deklaruję żywotność ledów zastosowanych w lampie na 25 tysięcy godzin, są to prawie trzy lata ciągłego świecenia 24godzin na dobę. Łączy się za pośrednictwem sieci Wi-Fi 2,4Ghz.

Budowa:

Uwielbiam minimalistyczne wyglądy urządzeń, nie lubię przerostu formy nad treścią. Xiaomi Smart Desk Lamp wygląda bardzo minimalistycznie i przy tym pięknie. Posiada tylko jeden przycisk-pokrętło które ma kilka funkcji. Naciśniecie powoduje włączenie lub wyłączenie lampy. Kręcenie powoduje ściemnienie lub rozjaśnienie. Jeżeli przyciśniemy i bez puszczania przycisku zaczniemy nim obracać lampa zmieni barwę światła, możliwość regulacji od 2700K-6500K. Ostatnia możliwością wykorzystania przycisku jest jego podwójne naciśnięcie, powoduje to włączenie trybu Pomodoro, o który napiszę w dalszej części recenzji. Lampa posiada tylko regulację góra/dól, zawias zastosowany powoduje że lampa nie opada – stabilnie zatrzymuje się w pozycji która nam odpowiada. Od spodu są gumowe wstawki zapobiegające przesuwaniu się lampy oraz przycisk reset który trzeba przycisnąć za pomocą szpilki. Diody zastosowane w lampie są zaślepione pleksa, nie widać ich.

Aplikacja:

Xiaomi Smart Desk Lamp zarządzamy z aplikacji Yeelight. Możemy również sparować poprzez aplikacje MiHome, jednak wszelkie zmiany później dokonywane są w Yeelight, która odpowiada za sterowanie wszystkimi urządzeniami świetlnymi od Xiaomi. Parowanie lampy przebiega tak jak przy  każdym innym urządzeniu od chińskiego giganta. Naciskamy na trzy kropki w aplikacji a następnie na Add Device, wybieramy Mijia Desk Lamp i czekamy aż zakończy się konfigurowanie urządzenia.

Natężeniem światła oraz barwą możemy sterować za pomocą pokrętna lub poprzez aplikacje.  W aplikacji możemy sterować „ręcznie” poprzez zakładkę Custom, ruch palca w górę powoduje rozjaśnienie, dół ściemnienie. Przesunięcie prawo/lewo powoduje zmianę barwy światła.

Yeelight App

Yeelight App

Yeelight App

 

Dostępny jest również tryb Pomodoro. Ustawiamy czas pracy i czas odpoczynku, lampa będzie odliczała czas. Jeśli nadejdzie czas na odpoczynek, Xiaomi Smart Desk Lamp będzie się delikatnie ściemniał i rozjaśnił co sekundę. Gdy nadejdzie czas pracy, wróci do normalnego świecenia. Tryb Pomodore możemy również wywołać poprzez podwójne przyciśnięcie przycisku na obudowie. Xiaomi zaprogramowało również cztery sceny świetle, odpowiadające różnym czynnością w życiu.

Xiaomi Smart Desk Lamp
PC Mode
Xiaomi Smart Desk Lamp
Concentration
Mijia Desk Lamp
Night Reading
Mijia Desk Lamp
Reading

Ja najczęściej korzystam z trybu PC Mode. W ustawieniach możemy ustawić Sleep Timer, zaprogramować w jakich godzinach lampa ma się automatycznie włączać/wyłączać oraz zdefiniować scenę startowa. Ciekawym trybem jest Kids Mode, jeśli zdecydujemy się na włączenie dostępna będzie regulacja barwy światła jedynie w zakresie 2700K-4000K. Ciepłe barwy światła wpływają korzystnie na wzrok dziecka.

Xiaomi Smart Desk Lamp możęmy powiązać z innymi urządzeniami Xiaomi, jak na na przykład wyłączniki.`Niestety czynności jakie może wykonać lampa są w języku chiński, dlatego zamieszczam tłumaczenie. Lampe możemy również powiązać z serwisem IFTTT.com, aby tego dokonać należy zmienić lokalizacje na Singapur, jednak wtedy stracimy lampę z MiHome i nie będzie wspólgrała z ekosystemem Xiaomi.

 

Podsumowanie

Xiaomi Smart Desk Lamp to zdecydowanie najlepsza i najładniejsza lampa biurkowa jaką miałem. Możliwość ściemniania jest bardzo przydatna, nie zawsze potrzebujemy dużo światła. Możliwość połączenie z serwisem IFFFT jest kolejnym plusem. Każdy kto szuka nowej lampy na swoje biurko gorąco polecam propozycje od Xiaomi. Ja swój egzemplarz kupiłem w sklepie Gearbest.com za 43,5$.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top