Xiaomi Soundbar [rozpakowanie]

Xiaomi Soundbar

Xiaomi Soundbar

Od czasu kiedy w moje ręce trafił HomePod od Apple zacząłem bardziej zwracać uwagę na jakość dźwięku. Głośniki w moim telewizorze TCL nie są zbyt dobre, dlatego postanowiłem że sprawdzę przystawkę do telewizora z głosnikami, Xiaomi Soundbar. Jest to zestaw głośników dedykowany do domowego centrum rozrywki. Można połączyć przewodem do telewizora lub użyć bluetooth i połączyć się bezprzewodowo z telefonem, komputerem lub innym źródłem dźwięku.

Xiaomi Soundbar

sprzęt dotarł do mnie ze sklepu Gearbest.com, wybrałem wysyłkę Priority Line i przy odbiorze nie miałem żadnych dodatkowych opłat. Czekałem dwa tygodnie, aż kurier DPD zapukał do moich drzwi z przesyłką. Soundbar zapakowany jest w brązowy karton. Widać, że karton trochę przeżył podczas podróży z Chin.

Xiaomi Soundbar

Mimo widocznych licznych uszczerbków, pomarszczeń tektury zawartość nie uległa uszkodzeniu. Wewnątrz znajduje się styropian ze specjalnymi wytłoczenia na wszystkie elementy. Xiaomi poza samym soundbarem umieszcza w paczce: zasilacz, przewód AV, dwa kołki montażowe aby przymocować zestaw głośników do ściany i instrukcje obsługi w języku chińskim.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Sound Bar[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Sound Bar[/su_column] [/su_row] [su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Sound Bar[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Sound Bar[/su_column] [/su_row]

Zasilacz zakończony jest chińską wtyczką, konieczna jest przejściówka która nie została dodana przez sklep. Ja mam u siebie inteligentną listwę Xiaomi, która ma chińskie gniazda więc nie mam problemu. Jeżeli masz tylko tradycyjne, napisz do sklepu aby dołożyli do przesyłki.

Xiaomi SoundBar

Oto i on, soundbar Xiaomi. Minimalizm i prostota to cechy opisujące wygląd urządzenia i jest to zdecydowanie mój styl. Bardzo mi odpowiada. Przednia część pokryta jest szarym materiałem, pozostałe krawędzie wykonane są z białego plastiku. Soundbar sprawdzi się w większości salonów, również jako element dekoracji.

Reklama

Xiaomi Soundbar

Od Ciebie zależy jak zamontujesz urządzenie. Można zamontować na ścianie za pomocą dołączonych do zestawu kołków rozporowych. Z tyłu obudowy znajdują się dwa specjalne otwory. Ja zdecydowałem się jednak na drugi sposób, aby umieścić soundbar bezpośrednio pod telewizorem. Na spodzie znajdują się specjalne gumki antypoślizgowe, które nawet na komodzie wykończonej na wysoki połysk zapewnią odpowiednią stabilizację. Głośnik nie ześlizgnie się za sprawą drgań.

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Soundbar[/su_column] [su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]Xiaomi Soundbar[/su_column] [/su_row]

Na tylnej ścianie poza otworami znajdują się również gniazda i przełącznik służący do włączania/wyłączania soundbara. Gniazda to jack 3,5mm, audio AV, SPFID, optyczne i gniazdo na końcówkę od zasilacza. Dzięki zastosowaniu Bluetooth soundbar możemy połączyć praktycznie ze wszystkim w dzisiejszych czasach. Telewizorem, projektorem, telefonem, komputerem możliwości jest na prawdę wiele.
Xiaomi Soundbar

Jedyne sterowanie soundbarem Xiaomi odbywa się przy użyciu panelu umieszczonego na górze. Wybieramy źródło dźwięku, a po bokach znajdują się dwa przyciski do regulowania głośności. To czym Xiaomi kierowało się przy projektowaniu to prostota. Widać to nie tylko w wyglądzie, ale również w obsłudze.

Xiaomi soundbar

Dźwięk

Za dźwięk emanowany przez Xiaomi Soundbar odpowiedzialne są dwa 20-rdzeniowe, kopułkowe głośniki wysokotonowe, dwa 2,5-calowe subwoofery oraz cztery pasywne promienniki. Częstotliwość odtwarzanego dźwięku mieści się w zakresie 50 Hz – 25000 Hz, a całkowita moc wszystkich ośmiu wynosi 28W.

Aktualnie soundbar mam połączony z telewizorem przez bluetooth. Dźwięk i tak jest lepszy niż z głośników wbudowanych w telewizor. Nie ma żadnych opóźnień, dźwięk idealnie zgrywa się z obrazem. Jutro będę miał przewód optyczny, sam jestem ciekawy jaka będzie jakość dźwięku.

Sprawdź aktualne promocje na Xiaomi Soundbar.

Advertisements