Xiaomi to jedyna marka która odnotowana wzrost sprzedaży smartfonów

xiaomi sales

Firma analityczna Gartner opublikowała raport sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale 2020 roku. Według zebranych danych, całkowita liczba wysłanych smartfonów w Q1 2020 to 299 mln sztuk. W porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, popyt na smartfony spadł o ponad 20%. Xiaomi jest jedyną renomowaną marką która zaliczyła wzrost sprzedaży, co prawda minimalny, ale jednak wzrost.

Według danych przedstawionych przez firmę Gartner, największy spadek odnotowała marka Huawei, chociaż według mnie i tak dobrze sobie radzi. Huawei walczy nie tylko z pandemią COVID-19, lecz również ze stratą usług Google. Drugim największym przegranym jest Samsung, mimo dużej straty wciąż pozostaje światowym liderem. Prawdopodobnie już w następnym kwartale Apple prześcignie Huawei, firma z Cupertino straciła jedynie 8,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Reklama

Xiaomi to jedyna marka z TOP5 światowych liderów która odnotowała wzrost wysyłki smartfonów w Q1 2020, w porównaniu do Q1 2019. Wzrost jest minimalny, bo tylko 1,4% ale dobre i to. Firma Lei Juna wciąż traci bardzo dużo do prowadzącej trójki, lecz ja jako posiadacz akcji Xiaomi mogę z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Advertisements