Xiaomi wprowadza do sprzedaży nowy głośnik z wirtualnym asystentem Xiao AI

wirtualnym asystentem Xiao AI

Następna nowością zaprezentowaną wczoraj przez Xiaomi jest nowa odsłona głośnika z wirtualny asystentem głosowym. Najważniejszą informacją dla większości z Was to obsługiwany język. Xiao AI wciąż rozumie tylko po chińsku, więc dla mnie i większości z Was jest bezużyteczny…

wirtualnym asystentem Xiao AI

Nowa odsłona głośnika jest w kolorze czarnym, poprzedni model posiadał obudowę w białym kolorze. Wymiary głośnika to 95 mm x 95 mm x 140, waga wynosi 468g. Głośnik nie posiada wbudowanego akumulatora, musi być cały czas podłączony do sieci 230V. Z tyłu obudowy znajduje się gniazdo microUSB służące do zasilania.

Na górze znajduje się kilka przycisków do aktywacji/dezaktywacji mikrofonu, regulacji głośności i przycisk pauzy. Głośnik obsługuje Bluetooth w wersji 4.1 oraz połączenie Wi-Fi w celu komunikacji z innymi urządzeniami. Jeżeli opanowałeś język chiński to możesz zapytać głośnik np. o pogodę, godzinę, zmieniać stację radiowe czy sterować urządzeniami smart home.

Jedyną przydatną funkcją dla osób nie władających językiem chińskim jest prowadzenie rozmów telefonicznych i streaming muzyki.. w skrócie nie kupować..

Nowy, czarny głośnik Mijia z Xiao AI został wyceniony w Chinach na 199 junaów, $29. Cena jest atrakcyjna, szkoda tylko że nie obsługuje języka angielskiego…

Scroll To Top