Xiaomi wprowadzi tryb super oszczędzania, 10% baterii wystarczy na 33 godziny

Akumulatory to największa wada w dzisiejszych smartfonach. Wbudowane aparaty wykonują coraz lepsze zdjęcia, a już niedługo Samsung i Redmi zaprezentuje obiektyw 100 Mpix. Moc obliczeniowa z roku na rok też jest coraz wyższa, sądzę że wiele osób posiada mocniejszy smartfon niż laptop. Pomimo ciągłego rozwoju wciąż pozostaje jeden problem, konieczność podłączenia do ładowania codziennie, a u niektórych co drugi dzień. Aktualnie jest to problem technologiczny którego nie można przeskoczyć.

Producenci smartfonów oferują coraz większą moc ładowania, aby skrócić czas gdy jesteśmy „uwiązania na przewodzie”. Najnowsze flagowe modele ładują się do 100% w niecałą godzinę, a co w przypadku gdy przez dobę nie będziemy mieli dostępu do energii? Xiaomi pracuje nad nową funkcją w MIUI.

Tryb super oszczędzania baterii w smartfonach Xiaomi. Akumulator naładowany w 10% wystarczy nawet na 33 godziny!

MIUi super saver
Pod godziną wyświetla się informację ile godzin smartfon będzie aktywny ->
40% i 105 godzin!

Xiaomi w swojej najnowszej wersji nakładki systemowej MIUI opracowało tryb super oszczędzania baterii który dezaktywuje większość zbędnych funkcji i pozostawia tylko te najbardziej potrzebne w nagłych wypadkach. Po aktywowaniu trybu super oszczędzania baterii dostępne będzie jedynie wykonywanie połączenia, odbieranie wiadomości SMS i wiadomości z niektórych aplikacji, typu Weechat. Wszystko to co jest potrzebne aby skontaktować się z najbliższymi w razie nagłego wypadku. Dezaktywowane zostaną wszystkie aplikacje działające w tle, wyłączona zostanie lokalizacja GPS, wibracje. Zmieniony zostanie również interfejs na mniej „prądożerny”. Opcja będzie dostępna jedynie na urządzeniach wyposażonych w ekran AMOLED.

Xiaomi zapewnia, że dzięki nowej funkcji akumulator który jest naładowany tylko w 10% wystarczy nawet na 33 godziny w trybie super oszczędzania baterii. Na powyższym zdjęciu smartfon posiada akumulator naładowany w 40%, a pod godziną widnieje informacja, że „wytrzyma” jeszcze 105 godzin!

Scroll To Top