Wzmacniacz Wi-Fi od Xiaomi w wersji Pro, obsługuje 64 urządzenia

Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro

Jeżeli mieszkasz w dużym domu, który składa się z więcej niż jednej kondygnacji to prawdopodobnie spotkałeś się problemem zasięgu sieci Wi-Fi. Ze względu na przewody nie zawsze jest możliwość ustawienia routera w odpowiednim miejscu, aby „obejmował” cały dom. Pustą przestrzeń mogą wypełnić routery mesh, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, lecz sporo kosztuje, ponad $200. Tańszą alternatywą jest wzmacniacz Wi-Fi wkładany do gniazdka 230V lub w USB. Dzisiaj przedstawię pierwszy wariant, Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro 300 Mb/s.

Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro 300M -4

Zacznę od minusa, produkt Xiaomi przystosowany jest do chińskich gniazdek. Konieczne jest zastosowanie przejściówki którą najprawdopodobniej otrzymasz od sklepu gratis, razem z urządzeniem. Na obudowie wzmacniacza znajduje się tylko jeden przycisk służący do zresetowania w celu sparowania z inną siecią Wi-Fi. Produkt parujemy z aplikacją Mi Home, czyli centrum dowodzenia Xiaomi Smart Home.

Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro

Po sparowaniu pojawi się nowa sieć z dopiskiem „_plus”, przykładowo pokoleniesmart_plus. Nazwę oczywiście można zmienić lub poprzez aktywowanie opcji Wi-Fi roaming nowa sieć będzie posiadała tę samą nazwę co sieć główna, matka.

Reklama

Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro posiada dwie anteny o mocy 2dBi i muszę przyznać, że spisują się dobrze. W domu nie mam problemu z zasięgiem, lecz wzmacniacz sygnału zapewnił mi zasięg Wi-Fi w ogrodzie. Maksymalna szybkość transmisji to 300 Mb/s. Urządzenie jest w stanie obsłużyć maksymalnie 64 urządzenia, a każde podłączone pojawi się w aplikacji Mi Home. Można skontrolować czy nie mamy nieproszonych gości.

Xiaomi wzmacniacz Wi-Fi Pro 300M kupiłem w sklepie Gearbest za $16. Warto spróbować, być może załata Twoją czarną dziurę Wi-Fi, jeżeli budżet nie ma znaczenia to od razu polecam zakup routerów mesh.

Advertisements