Xiaomi zaktualizuje Mi 9 do Androida Q w przyszłym kwartale

Xiaomi i Google łączą dobre relacja, ściśle ze sobą współpracują. Dowodem „przyjaźni” są smartfony Xiaomi z czystym androidem np. model Mi A1 i jego kolejne generacje. Dlatego firma którą dowodzi Lei Jun będzie jedną z pierwszych która otrzyma oficjalną aktualizację do najnowszej wersji Androida.

W pierwszym rzucie aktualizacja trafi do Xiaomi Mi 9, przewidziana jest na kolejny kwartał. Za pośrednictwem chińskiej sieci społecznościowej Weibo, deweloperzy MIUI szukają beta testerów do przetestowania nowego oprogramowania.

W najnowszej wersji swojego systemu Google kładzie nacisk na bezpieczeństwo i wydajność. Według mnie to dobry krok. W dzisiejszych czasach jak największy nacisk powinien być położony właśnie na bezpieczeństwo, jest to kluczowa kwestia! Niedawno podczas wypłacania pieniędzy z banku zamiast weryfikacji tożsamości za pomocą dowodu, Pani za okienkiem poprosiła o kod SMS który otrzymałem na telefon!

Reklama

Nowy Android Q będzie bardziej restrykcyjny pod względem danych do których zainstalowane aplikację będą miały dostęp, będziemy musieli udzielić jeszcze więc pozwoleń. Radzę dokładnie czytać wszelkie komunikaty, to już nie jest instalacja gier/programów sprzeda paru lat: next, next, next, finish.

Smartfony Xiaomi które otrzymają aktualizację do Androida Q w 2019 roku to: Mi 9, Mi 8, Mi 8 Pro, Mi Mix 2, Mi Mix 2s, Mi Mix 3, Mi 9T. Urządzenia otrzymają aktualizację w ostatnim kwartale 2019 roku. Smartfony marki Redmi zostaną zaktualizowane najprawdopodobniej w pierwszy kwartale 2020 roku.

Advertisements