Xiaomi zamierza zainwestować 6 miliardów euro w ciągu najbliższych 5 lat na innowacje technologiczne

Lei Jun wymieni 3 najważniejsze smartfony xiaomi

CEO Xiaomi – Lei Jun zapowiada, że w ciągu najbliższych 5 lat zamierzają zainwestować 50 miliardów juanów (równowartość 6 miliardów euro) w rozwój innowacji technologicznych. Xiaomi zamierza skupić się na rozwoju Internet of Things.

Poniżej przetłumaczony przez Google Translator komunikat dla chińskiej prasy:

Reklama

Lei Jun, CEO Xiaomi

W pierwszej połowie roku Chiny odwróciły tendencję spadkową w gospodarce wywołaną epidemią. Dzięki uporządkowanemu ożywieniu pracy i produkcji gospodarka wykazała zdecydowanie pozytywne oznaki. PKB w drugim kwartale spadł z ujemnego do dodatniego, co wskazuje, że chińska gospodarka ma silne zdolności naprawcze i jest na dobrej drodze. W procesie zwalczania epidemii większość prywatnych firm zareagowała szybko, przekazując pieniądze i materiały oraz odegrała ważną rolę w mobilizowaniu społeczeństwa jako całości. Dzięki procesowi zwanemu „sześć stabilizacji” i tym „sześciu gwarancjom” prywatne firmy stały się nową siłą gospodarki
.
Obecnie technologie informacyjne i przemysł wytwórczy przyspieszają integrację, przemysł elektroniki użytkowej szybko ewoluuje w kierunku inteligencji, a ludzie są pełni oczekiwań co do inteligentniejszego życia. Przedsiębiorcy muszą w pełni rozumieć dzisiejsze ogólne trendy, grać kartą gospodarki cyfrowej, planować naukowo, racjonalnie dystrybuować i jednocześnie ciężko pracować, stale i stale wdrażać strategię ekspansji popytu krajowego i ulepszać rynek wielkoskalowy. co jest w potencjale Chin.

Xiaomi rozwinęło się z kilkunastoosobowego startupu do firmy znajdującej się na liście Fortune 500. Nie tylko wyprodukowało produkty wysokiej jakości, ale także skłoniło setki małych i średnich przedsiębiorstw do innowacji, zakładania firm i zwiększania wydajności. To konkretny przejaw dynamicznie rozwijającej się chińskiej gospodarki. Następnie planujemy zainwestować 50 miliardów juanów (6 miliardów euro) w ciągu pięciu lat, aby nadal zwiększać innowacje naukowe i technologiczne, tak aby sztuczna inteligencja Internetu rzeczy stała się usługą, która łączy wszystkie produkty, platformy oraz scenariusze naszego inteligentnego ekosystemu.

Skutki epidemii są tymczasowe i można je kontrolować. Jesteśmy głęboko przekonani, że podstawowy trend stabilności gospodarczej i długoterminowej poprawy w moim kraju nie ulegnie zmianie. Po tym kryzysie chiński rynek będzie bardziej dynamiczny, a chińskie firmy będą bardziej konkurencyjne.

Ja mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat oferta Xiaomi stanie się bardzo spójna. W aplikacji Mi Home dostępny będzie tylko jeden serwer, który będzie działał natychmiastowo.

Advertisements