Xiaomi zanotowało ogromny wzrost sprzedaży smartfonów w Europie

newproductxiaomi-2

Sprzedaż smartfonów Xiaomi w Q1 2020 w Państwie Środka jest słaba, kryzys odcisnął mocne piętno na słupkach sprzedażowych. W Chinach Xiaomi dużo stracił, a Huawei duży zyskał, a jak wygląda sytuacja w Europie Zachodniej? Xiaomi jako jedyna firma z TOP 5 zanotowała wzrost sprzedaży, i to jeszcze jaki, ponad 70%!

Według najnowszego raportu firmy Canalys, Samsung wciąż pozostaje liderem sprzedaży smartfonów w Europie Zachodniej w Q1 2020, lecz w porównaniu z rokiem ubiegłym ilość sprzedanych smartfonów spadła o 21%. Na drugim miejscu jest firma z Cupertino która straciła niewiele, patrzą na swoich konkurentów, tylko 8%. Na trzecim miejscu Huawei ze spadkiem aż 40%! Po wynikach wyraźnie widać, że ludzie boją się kupować smartfon wykastrowany z usług Google.

Tuż za podium jest Xiaomi, co prawda posiada tylko 10% rynku w Europie Zachodniej, lecz sprzedaż wzrosła aż o 70%! Hiszpania to kraj w którym Xiaomi jest liderem sprzedaży. We Włoszech sprzedaż smartfonów z logiem Mi wzrosła o 306%, a we Francji o 83%.

Advertisements