Xiaomi zaprezentowało jeszcze m.in. powerbank, pionową ładowarkę indukcyjną, pendrive oraz słuchawki

Niewątpliwie największymi gwiazdami dzisiejszej konferencji Xiaomi był Mi 9 Pro 5G w znakomitej cenie, oraz zjawiskowy Mi Mix Alpha, za bagatela 11 222 PLN. Poza głównymi produktami chiński gigant postanowił odświeżyć swoje bogate portfolio akcesoriów, w sam raz dla gadżeciarza.

XIaomi Mi powerbank 50W

Xiaomi Mi Powerbank 3 50W naładuje trzy urządzenia jednocześnie (laptop + dwa smartfony)

Nowy „bank mocy” może pochwalić się pojemnością 20 000 mAh i obsługuję technologię szybkiego ładowania. Konstrukcja jest identyczna jak w starszych modelach. Na górnej krawędzi są trzy gniazda, dwa skrajne to USB A, a po środku USB typu C. Dwustronny gniazdo USB typu C oferuje zdecydowanie większą prędkość przesyłu, dlatego jest to gniazdo służące jako wejście i wyjście. Co to znaczy? Prze USB typu C trzeba ładować powerbank gdy się rozładuje. Największym plusem jest możliwość ładowania trzech urządzeń jednocześnie, w tym nawet laptopa. Akumulator w laptopie wymaga zdecydowanie większej mocy, niż ogniowa w które wyposażone są smartfony, dla Xiaomi Mi Powerbank 3 to nie problem ponieważ oferuje moc ładowania aż 50W.

Xiaomi wyceniło w Chinach nowy powerbank na 299 juanów, $42.

xiaomi wireless charger 30W
Ładowanie indykcyjne w Mi 9 Pro 5G kontra konkurencja.

Xiaomi 30W Vertical Wireless Charger aby w pełni wykorzystać potencjał Mi 9 Pro 5G

Xiaomi Mi 9 Pro 5G jako pierwszy smartfon na świecie jest kompatybilny z ładowaniem bezprzewodowym mocą 30W. Na rynku nie ma jeszcze ładowarek indukcyjnych obsługujących taką moc, dlatego razem z premierą smartfona, Xiaomi zaprezentowało swoją. Wewnątrz obudowy znajduje się wiatraczek który odpowiada za odprowadzanie ciepła. Xiaomi zapewnia, że jest bardzo cichy i nie będziesz przeszkadzał w sypialni.

Jak daleko firma Lei Jun jest przed konkurentami? iPhone 11 Pro wspiera ładowanie bezprzewodowe jedynie mocą 7.5W, wygląda to mizernie względem 30W w smartfonie Xiaomi.

Ładowarka indykcyjna 30W została wyceniona w Chinach na 199 juanów, tylko $28.

Pendrive z USB A o pojemności 64 GB

Najmniejszą zaprezentowaną dzisiaj nowością jest pendrive o pojemności 64 GB i obsłudze USB 3.0. Prędkość odczytu jest na poziomie 124 MB/s, a prędkość zapisu to „tajemnica”. Osoba odpowiedzialna za tworzenie treści na Youpin we wpisie dwa razy napisała o odczycie, a nie ma słowa o prędkości zapisu.

Ja chciałbym Pendrive z USB typu C w dobrej cenie, szkoda że Xiaomi stawia na stary standard. Pendrive został wyceniony w Chinach na 79 juanów, $11.

Kompaktowa drukarka z obsługą wirtualnej rzeczywistości

Na sam koniec dzisiejszej konferencji Lei Jun poświęcił kilkadziesiąt sekund nowej drukarce kompaktowej z obsługą AR, wziął jedynie do ręki i pokazał jaka jest mała. Urządzenie jest wielkości powerbanku, obudowana została wykonana z połączenia tworzywa ABS + PC. Gadżet jest w stanie wydrukować zdjęcia o rozmiarze 3 cali, wykorzystując technologie druku ZINK. Z ciekawszych funkcji obsługuje AR, czyli wirtualną rzeczywistość z ruchomymi zdjęciami, niczym gazeta w Harrym Potterze. Aby zdjęcie „było ruchome” należy włączyć w smartfonie aplikację Mi Home i skierować aparat na fotografię, zobaczymy krótki, 15 sekundowy filmik który kryje się w zdjęciu.

Kompaktowa drukarka Xiaomi z obsługą AR została wyceniona w Chinach na 299 juanów, $42. Jest już dostępna w sklepie Banggood.

Słuchawki Xiaomi Air 2, kolejna odpowiedz Xiaomi na AirPodsy

Xiaomi zaprezentowało również nowe słuchawki bezprzewodowe. Jeżeli nie lubisz słuchawek dokanałowych, to jest to produkt dla Ciebie. Słuchawki Air 2 są bardzo podobne do AirPodsów i nie posiadają „gumek”. Oczywiście wyposażone są tak jak poprzedni model w technologię redukcji szumów ENC oraz sterowanie głosowe za pośrednictwem wirtualnego asystenta Xiao AI. Air 2 do łączenia się ze smartfonem wykorzystują Bluetooth w wersji 5.0 i zapewniają 14 godzin odtwarzania muzyki.

Xiaomi Air 2 TWS

To co mi się podoba w nowych słuchawkach Air 2 to system łączenia ze smartfonem, wygląda tak samo jak w przypadku AirPodsów od Apple. Słuchawki zostały wycenione ww Chinach na 399 juanów, czyli $56.

Za słabą jakość zdjęć przeprasza, transmisja konferencji była jedynie w jakości 720p.

Scroll To Top