Xiaomi zaprezentowało mini dyktafon z AI, z dźwięku na dokument tekstowy!

Na platformę sprzedażową Xiaomi o nazwie Youpin dodany został inteligentny dyktafon który jest w stanie przekształcić usłyszaną rozmowę lub wykład na dokument tekstowy. Poznaj najnowsze dzieło firmy Shanghai Intelligent Technology Co., Ltd. Urządzenie ma wymiary 70 mm x 19 mm x 12,7 mm i waży zaledwie 18g. W celu łączności ze smartfonem, dyktafon wykorzystuje bluetooth w wersji 5.0 BLE. Nagrania można zapisać na wbudowanej pamięci masowej która wynosi 16 GB lub skorzystać z chmury. Dyktafon współpracuje z Alibaba Cloud, czyli właścicielem Aliexpress. Chmura Alibaba oferuje możliwość bezpłatnego przechowania 120 godzin nagrań. Wbudowany akumulator o pojemności 300 mAh w razie rozładowania należy naładować poprzez gniazdo USB typu C.

Tak jak wspomniałem w tytule jest to inteligentny dyktafon który nasłuchuje rozmowy i jest w stanie utworzyć z nich dokument. Doskonałe rozwiązania dla studentów i dziennikarzy, wystarczy mieć sobie dyktafon z AI i smartfon. Mikrofon zbiera głosy i wysyła je do naszego smartfona który przetwarza dźwięk w aplikacji i tworzy plik tekstowe + nagrania źródłowe audio. Mikrofon obsługuje jedynie język chiński i angielski.

Dyktafon z AI został wyceniony w Chinach na 199 juanów, $29. Produkt aktualnie znajduje się w kampanii crowdfundingowej. Wystartowała dzisiaj, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni, mimo to nowy produkt zebrał już 167% potrzebnej kwoty. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 28 sierpnia 2019, w sam raz na nowy rok akademicki.

Scroll To Top