Xiaomi zdecydowanym liderem urządzeń naręcznych w Indiach

Oficjalna aplikacja Mi Fit

Wiele razy powtarzałem, że produktem Xiaomi który posiada największy udział na rynku wcale nie jest smartfon, lecz opaska Mi Band. Od wersji 1s, w której do opaski dodany został pulsometr jest to najlepiej sprzedające się urządzenie tego typu na świecie. Każda kolejna generacja wciąż była i jest bardzo pożądana przez konsumentów.

Xiaomi zdecydowanym liderem urządzeń naręcznych w Indiach

Xiaomi zdecydowanym liderem urządzeń naręcznych w Indiach

Najnowszy raport firmy analitycznej IDC przedstawia wyniki sprzedaży urządzeń naręcznych w Indiach, w drugim kwartale tego roku. Xiaomi oczywiście plasuje się na pierwszym miejscu, część rynku jaką zagarneli dla siebie jest imponująca, wynosi aż 45,8%.

Sprzedaż urządzeń w drugim kwartale przekroczyła milion sztuk. Jest to wzrost o 66% w stosunku do roku poprzedniego i o 40% porównując sprzedaż kwartalnie. Na pozostałych miejscach podium bez zmian. Na drugim miejscu plasują się urządzenia „innych producentów”, a trzecie miejsce zajmuje firma GoQii.

Reklama

Xiaomi zdecydowanym liderem urządzeń naręcznych w Indiach

Głównym produktem który pcha statystki Xiaomi w górę jest zaprezentowany 31 maja Mi Band 3. Wprowadzenie większego i dotykowego ekranu OLED bardzo przypadło fanom do gustu. Nie ma produktów idealnych i tak samo jest z Mi Bandem. Używanie przez osoby które wykonującą pracę fizyczną i są narażone na przypadkowe kontakty opaski z innym obiektem, mogą być problematyczne. Mi Band 3 posiada wystający ekran który sprzyja stłuczeniu, lecz prezentuje się zdecydowanie lepiej od Mi Banda 2.

Lada dzień do sprzedaży trafi edycja specjalna Mi Banda 3 która będzie posiadała NFC, umożliwiająca płacenie dotykowe nadgarstkiem na terytorium Chin.

Advertisements