XiaomiLepsze, smartfony z logiem Mi na pierwszym miejscu

newproductxiaomi-2

Xiaomi i Samsung to dwie firmy, które sprzedały Polsce najwięcej smartfonów w drugim kwartale 2020 roku. Obie firmy posiadają 27% rynku, lecz Xiaomi odnotowało aż 88% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, a Samsung stracił 14%. Bardzo prawdopodobne, że w kolejnym rankingu firma Lei Juna zostanie samodzielnym liderem.

Wyniki sprzedaży smartfonów w Polsce w Q2 2020

Warto jeszcze zwrócić uwagę wynik firmy z Cupertino. Apple odnotowało, aż 110% wzrost sprzedaży w Q2 2020 w porównaniu do Q2 2019. Jak widać, Polakom bardzo przypadł do gustu mały, tani iPhone SE 2020. Smartfon, który posiada ten sam procesor co flagowy iPhone 11.

Największy przegrany to Huawei

Polacy kochają iPhony i smartfon Xiaomi — lecz jak widać po wynikach Huawei, nie wyobrażają sobie smartfona z systemem operacyjnym Android bez usług Google. Strata, aż 43% w porównaniu z rokiem ubiegłym to ogromny cios.

Reklama

Ranking Canalys uwzględnia tylko wyniki dostaw do sklepów, zakupy bezpośrednie od producentów nie są uwzględniane.

W Europie Xiaomi również radzi sobie doskonale

Wyniki sprzedaży smartfonów w Europie w Q2 2020

Spójrzmy teraz na liczby w Europie, sytuacja się powtarza: Xiaomi i Apple rośnie, a konkurencja traci. Tym razem najwięcej stracił Samsung, aż 31%. Największy wzrost należy do firmy Lei Juna i smartfonów z logiem Mi — 65%.

Advertisements