Now Reading
XPRINT Pocket AR Photo Printer – kompaktowa drukarka do „animowanych” zdjęć

XPRINT Pocket AR Photo Printer_04

Dawno nie przedstawiałem żadnych nowości od Xiaomi, czas to zmienić. Tym razem całkowicie nowy produkt w portfolio Chińskiego producenta. Mała, przenośna drukarka do zdjęć z efektem „obrazu z Harrego Pottera” , ja na pewno kupię.

Zacznę od najważniejszego, obrazy jak z Harrego!

..niestety, do tego potrzebny jest smartfon. Rozszerzona rzeczywistość coraz bardziej wkrada się do naszego świata. Xiaomi postanowiło również wykorzystać tą technologię. Aby ożywić zdjęcie trzeba przed wydrukiem dodać krótki fragment wideo, który drukarka zaimplementuje w wydruk. Następnie wystarczy obejrzeć zdjęcie przez aparat smartfona i włala, prawie jak w Harrym.

XPRINT Pocket AR Photo Printer może komunikować się za pomocą NFC, Bluetooth i Wi-Fi. Minusem jest fakt, że w zestawie znajduje się tylko 20 sztuk papieru do druku, które drukarka jest wstanie wykorzystać w ciągu niespełna 150 sekund. Tak, urządzenie jest w stanie wydrukować do 9 zdjęć na minutę. Fotografie są automatycznie pokrywane przezroczystą warstwą ochronną po wydruku. Papier jest to produkt  japońskiej firmy DNP, która  zapewnia, że zdjęcia mogą być przechowywane przez wiele lat, bez strachu że stracą na jakości. Głowica drukująca została wykonana przez japońską firmę Kyocera,  która zapewnia rozdzielczość wydruku poand 300 dpi.XPRINT Pocket AR Photo Printer

Mały rozmiar 13cm x 8cm , jak również niska waga to duże atuty nowego cudeńka od Xiaomi. Bez problemu można nosić  w plecaku czy damskiej torebce o nieskończonej pojemności. Są już na rynku podobne rozwiązania ale, ceny konkurencyjnych urządzeń zaczyna się o 100$ w górę. Xiaomi jak to Xiaomi, chce konkurować na rynku ceną nie tracąc przy tym na jakości. XPRINT Pocket AR Photo Printer wycenione zostało na 399 juanów czyli około 63$, żeby nie było za kolorowo, ta cena będzie obowiązywać na terenie Chin. Dla nas cena będzie wyższa, ile? Pokaże rynek, póki co sklep Banggood dodał urządzenie na swoją stronę. Wycenili na $109.99, lecz jest to tylko alert cenowy a nie możliwość kupna. Póki co nie ma informacji czy papier innych producentów będzie kompatybilny. Xiaomi  wyceniło swoje papier na 40 juanów czyli około $6 za opakowanie w którym znajduje się 20 sztuk.

7 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top