Yeelight Ceiling Light Pro – 90W czystego światła lub absolutna ciemność

Yeelight Ceiling Light Pro 90W

Twoje zakupy zawsze są racjonalne? Czy może masz tak jak ja, mi zdarza się, niestety dość często że kupuje produkt marki którą lubię, a później nie mam ich gdzie wykorzystać. Tak właśnie było z lampą sufitową Yeelight Ceiling Light Pro 90W, ogromnego kolosa na sufit którego kupiłem bo lubię markę Yeelight i ich produkty.

Najpierw zacząłem od sufitowej Yeelight Ceiling, następnie kupiłem model z oświetleniem ambilight na sufit – Jiaoyue 650. Gdy Yeelight zaprezentowało Yeelight Ceiling Light Pro 90W stwierdziłem, że też chcę mieć!

Yeelight Ceiling Light Pro 90W

Lampa jest naprawdę ogromna, jej wymiary to 96 cm x 64 cm x 11.3 cm i od kilku miesięcy stoi oparta o ścianę. Jest zbyt duża i nie mam gdzie jej zamontować, brawo ja.

Wersja Pro 90W to Yeelight Ceiling na sterydach

Oczywiście gdy tylko lampa do mnie dotarła to podłączyłem ją na krótko, tzn. zasiliłem za pomocą przewodu przyłączeniowego zakończonego wtyczką do gniazdka 230V. Dzięki temu mogłem sprawdzić jej wszystkie funkcję i muszę przyznać, że jest to kolejny bardzo dobry produkt Yeelight.

Wiesz za co najbardziej lubię produkty Yeelight? Za możliwość ściemnienia praktycznie do zera. Lampa sufitowa Yeelight Ceiling Light Pro 90W jest niczym Mercedes AMG A45 (mam nadzieję, że kiedyś będę miał), posiada ogromną moc, lecz gdy jej nie potrzebujemy może świecić delikatnie, bardziej delikatnie niż lampka wkładana w gniazdo w dziecięcym pokoju. W trybie nocnym lampa osiąga od 1-140 lm, a w trybie dziennym od 700 do 6000 lm.

Yeelight Ceiling Light Pro 90W

Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni od 20 do 30 metrów kwadratowych

W zestawie razem z lampą otrzymałem pilot bluetooth do sterowania, opcjonalnie można kupić jeszcze ściemniacz Yeelight do przyklejenia na ścianę, ja polecam dokupić. W szybki i wygodny sposób można sterować temperaturą barwową i mocą strumienia świetlnego. Yeelight Pro 90W umożliwia regulację od 2700K – 6500K. Idealny produkt dla osób które lubią raz zimną, a raz ciepłą barwę światła.

Reklama

Lampa wspiera Google Home, Amazon Echo oraz ekosystem Xiaomi

Produktem można zarządzać za pomocą aplikacji Yeelight lub Mi Home. Ja osobiście preferuję Yeelight, lecz w celu utworzenia scen z innymi urządzeniami z ekosystemu Xiaomi należy skorzystać z Mi Home. Plus jest taki, że po sparowaniu z jedną z nich, automatycznie pojawia się w drugiej. Lampa pełni również rolę BLE Gateway np. dla termometru.

W aplikacji można płynnie regulować mocą, temperaturą barwową lub skorzystać z gotowych scen przygotowanych przez Yeelight, np: Sunrise, Sunset, Movie Night, Dressing. Poza tym można ustawić jeszcze timer (odliczanie do wyłączenia), harmonogram automatycznego włączenia/wyłączenia, lecz dla prawdziwego maniaka Xiaomi zabawa zaczyna się w Mi Home przy tworzeniu scen.

Poniżej przedstawiam listę z funkcjami lampy gdy inne urządzenia wyda sygnał, np czujnik ruchu.

Yeelight Ceiling Light Pro 90W

Pamiętaj o ustawieniu „światła początkowego”!

Produkty Yeelight są cały czas pod napięciem, lecz nieaktywne zużywają minimalne ilości prądu. Pamiętaj jednak aby ustawić światło początkowo, światło z jakim lampa wystartuje po chwilowym braku prądu (zanik napięcie na kilka minut). Domyślnie lampa startuje na FULL, 100% mocy. Raz miałem taką awaryjną pobudkę przy lampie Jiaoyue 650. Zimne światło, białe ściany i kilka tysięcy lumenów wprost na Ciebie. Pobudka i kompletna dezorientacja, „czułem się niczym w niebie”.

Lampę Yeelight Ceiling Light Pro 90W polecam jeżeli masz duży sufit, szkoda żeby stała oparta o ścianę jak u mnie :). Z działania na pewno będziesz zadowolony, a w połączeniu ze ściemniaczem to zestaw idealny.

….przepraszam za brak zdjęć, ale nie chciałem robić dziur w suficie w odległości +- 90 cm od siebie.

Advertisements