Yeelight JIAOYUE 650 – Lampa sufitowa Xiaomi z Ambilightem [rozpakowanie]

Yeelight JIAOYUE 650

Yeelight JIAOYUE 650

Yeelight JIAOYUE 650 to nowa lampa sufitowa od Xiaomi, mam ją już od dwóch dni. Jedyne co mi się w niej nie podoba to nazwa – Jiaoyoue. Gdy ktoś mnie pyta jak się nazywa nie potrafie powtórzyć,  ci oł ji 650. Pozatym jest to najlepsza z trzech dotychczasowych lamp sufitowych od chińskiego producenta.

Wielkość

Gdy kurier wyciągnął karton z samochodu, pierwsze skojarzenie od razu co za kolos! Pudełko jest naprawdę wielkie, jak i sama lampa.

Nie dałem rady zmieścić się z rozpakowaniem na biurku, trzeba skorzystać z większej powierzchni, podłogi. W rogu pudełka położyłem portfel Xiaomi aby zobrazować jaka jest wielka.

Yeelight JIAOYUE 650 jest dobrze zabezpieczona, styropian trzyma lampę sztywno w wytłocoznych miejscach, lampa „nie lata” wewnątrz pudełka.

Yeelight JIAOYUE 650

W środku znaduje się pilot, kołki montażowe oraz specjalne styropianowe walce. Ktoś ma pomysł do czego służą?

Z racji, że średnica lampy wynosi 65cm, walce montujemy mniej więcej na środku, są specjalne narysowane pola. Jaki jest sens? Aby podczas montażu lampy nie napierać mocno na sufit trzymając tylko za brzegi lampy, „klosz” mógłby się wygiąć.

Yeelight JIAOYUE 650

Montaż czyli to co w pierwszej lampie Yeelight było genialnie, w nowej jest takie samo. Nic nie zostało zmienione. Przyciągamy dwa czerwone dyngsy do zewnętrzej krawędzi lampy i część montażowa odczepia się od reszty.

Reklama

Yeelight JIAOYUE 650

Wystarczy przymocować za pomoca kołków podstawę do sufitu, użyć szybko złączek aby podłączyć przewody i wcisnać pozostały korpus lampy. Proste, genialne. Najwięcej czasu zajmuje zastanowienie się aby nie trafić na przewody w suficie. Dużo lepiej jest to  rozwiązane niż lampa Xiaomi-Philips w której elektronika „jest na wierzchu” i przykręcamy przewody do kostki. W produktach Yeelight widać dużo lepsze wykonanie, niech Xiaomi już więcej nie robi lamp z Philipsem wychodzi to słabo. A tak wygląda bez podstawy, widać miejsca do których powinno się przykleić styropianowe walce.

Yeelight JIAOYUE 650

Ze względu na zastosowanie Ambilight, czyli led RGB które oświetlają sufit, lamp odstaję od sufitu.

Yeelight JIAOYUE 650

Dobra, czas włączyć nowe cudo od Xiaomi.

W głównym świetle można dowolnie regulować temperature barwową  i moc, w podświetleniu sufitu możemy wybrać kolor na jaki mamy ochotę i również ściemniać lub rozjasniać wedle własnego widzi mi się. Można oczywiście powiązać z innymi urządzeniami Smart Home od Xiaomi, wyłącznikami, czujnikami ruchu itd.

Sterowanie Yeelight JIAOYUE 650 – aplikacja

Yeelight JIAOYUE 650Yeelight JIAOYUE 650

Lampa Yeelight JIAOYUE 650 to połączenie dwóch produktów od Xiaomi w jeden. Pierwszej lampy Yeelight i paska led RGB. W aplikacji Mi Home również zostało to jakby połączone. Gdy wejdziemy w lampe na górze widzimy dwie zakładaki Main Light która odpowiada za główne światło, oraz Ambilight – podświetlenie sufitu. Funkcje „Main Light” są dokładnie takie same jak pierwszej sufitowej Yeelight. Ambilighta ma prawie takie same jak pasek RGB lub żarówka, poza Music Mode, nie wykluczone że zostanie dodany podczas aktulizacji. Na prawym zdjęciu widać dokładnie takie same  gotowe sceny w Ambilight, można np wybrać wschód słóńca podczas której sufit będzie czerwony i w czasie 15 miut będzie stawał sie coraz bardziej biały. Lampa tak jak wszystkie inne posiada możliwość sparowania z Mi Bandem/zegarkiem od Xiaomi aby automatycznie wykrywało naszą obecność i włączało swiatło.

Warto kupić?

Posiadam Ci Oł Ji 650 dwa dni, jest to zdecydowanie najlepsza lampa Xiaomi. Pierwsza wersja była bardzo dobra, a nowa jest poprostu rewelacyjna. Wybranie trybu Movie w Ambilight zupełnie wystarcza przy moim białym suficie do oglądania TV – nie potrzebuję włączać „Main Light”. Jeżeli miałbym porównać względem Xiaomi-philips to Ci Oł Ji 650 zdecydowanie wygrywa pod względem ściemniania. Philipsa nie mogłem ściemniać np tak aby przy nim zasnąć , w pokoju i tak byłoby jasno.  A produkty Yeelight można praktycznie do samego zera, idealne do dziecięcego pokoju czy korytarza.

Aktualne promocje na lampę Yeelight JIAOYUE 650.

Advertisements