Yeelight Meteorite – doskonała lampa nad stół z "Ambilightem"

Crystal Pendant Light 2

Kilka tygodni temu opisywałem lampę Yeelight Ceiling Pro. Lampę która stała u mnie oparta o szafę kilka miesięcy ponieważ nie miałem odpowiedniego pokoju aby ją zamontować. Teraz podobna sytuacja jest z lampą Yeelight Meteorite, również nie mam gdzie jej zamontować. Dlatego postanowiłem, że nie będę przeciągał i przedstawię Wam jakie „smart” funkcję posiada produkt Yeelight. Tak jak wspomniałem, lampy nie montowałem na suficie, lecz podłączyłem ją „na krótko” i sprawdziłem jak wygląda zdalne sterowanie.

Yeelight prezentuje nową lampę sufitową Meteorite, idealną do jadalni

Yeelight Meteorite można sparować z aplikacją Yeelight lub Mi Home, dodanie do jednej z nich automatycznie doda do drugiej aplikacji. Wystarczy tylko powiązać konto Yeelight ze swoim głównym kontem Xiaomi.

yeelight meteorite

Lampa sufitowa Yeelight to produkt stricte nad stół i posiada „dwustronne oświetlenie”. Dół, blat stołu oświetla światło białe o regulowanej temperaturze barwowej (od 2700K do 6500K), a sufit oświetlają diody RGB. Można wybrać dowolny kolor i stworzyć imponujący efekt roznoszący się po całym pomieszczeniu.

Powyższe zdjęcia przedstawiają jak prezentuje się aplikacja Yeelight do zarządzania lampą Meteorite. U góry widać opcję „Główne św” oraz „Podświetla”, polskie tłumaczenie nie mieści się w polach, dlatego nazwy są ucięte. „Główne św” odpowiada oświetleniu dolnemu, a „Podświetla” to zakładka do sterowania kolorowym światłem na sufit.

Sterowanie lampą Yeelight Meteorite

Za pomocą suwaka na dole można regulować natężeniem światła, przyciemniać i rozjaśniać w razie potrzeby. Lampa ma delikatnego „laga” gdy sterujemy za pomocą aplikacji, opóźnienie wynosi około sekundy. Zdecydowanie lepiej sprawdza się sterowanie za pomocą ściemniacza Yeelight, pilota lub poprzez sceny z innymi urządzeniami Xiaomi Smart Home, wtedy opóźnienie nie występuje.

Niestety zarówno pilot, jak i ściemniacz Yeelight umożliwia sterowanie wyłącznie oświetleniem głównym, nie można zarządzać oświetleniem RGB na sufit. Dlatego według mnie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie powiązanie lampy Yeelight z innymi urządzeniami z ekosystemu Xiaomi, jak np. wyłącznik Opple. Jest to genialny produkt ponieważ posiada aż 18 programowalnych funkcji.

Lista poleceń dostępna w aplikacji Mi Home podczas tworzenia scen z lampą Yeelight Meteorite:

Wyłącznik Opple to tylko moja propozycja, lampa może reagować na inne urządzenia. Wszystko zależy już od naszej wyobraźni i potrzeb. Kolejny pomysł? Gdy włączymy gniazdko pod które podłączony jest projektor to lampa nad stołem wyłączy główne światło i uruchomi delikatne oświetlenie sufitowe.

Oczywiście tworzenie scen nie jest obowiązkowe. Jeżeli chcesz sterować lampą Yeelight tylko za pośrednictwem aplikacji to nie ma problemu. Przed stołem spędzisz godzinę podczas codziennej kolacji lub cały wieczór ze znajomymi. Sekundowy lag w aplikacji nie będzie zbytnim problemem. Światła nie zmieniamy co chwile, lecz co kilka godzin, zależnie od potrzeb. Do głównego posiłku mocniejsze światło, a poźniej do „wódeczki” można zmniejszyć.

Crystal Pendant Light 2

Jeżeli posiadasz stół na 8, 10 osób to Yeelight Meteorite będzie doskonałym wyborem, szkoda że u mnie nie ma miejsca. W Europejskiej dystrubucji lampa występuje pod nazwą Crystal Pendant Light, to jest ten sam produkt co Meteorite. Ja kupowałem w sklepie Gearbest, przysyłka dotarła szybko i sprawnie.

Scroll To Top