Yeelight Serene Desk Pro – najbardziej przyjazna lampa dla wzroku

Yeelight Serene Desk Pro

Oświetlenie LED stało się standardem. Ze względu na oszczędności w rachunkach za prąd oraz masowe ograniczenie produkcji żarówek żarowych, ich odpowiedniki LED używane są w prawie każdym domu. Niestety powstaje coraz więcej artykułów dotyczących szkodliwości oświetlenia LED, producenci tną koszty aby zaoferować jak najtańszy produkt i rezygnują z filtrów, na czym cierpimy my, nasze oczy.

Jeżeli tak jak ja, dużo pracujesz przed komputerem to kluczową kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Tym bardziej w okresie zimowym, gdy około godziny 16 jest już ciemno, a przed Tobą jeszcze kilka godzin pracy. Lampka biurkowa Yeelight Serene Pro to produkt który emituje naturalne światło dzienne (technologia SunLike) i ogranicza emisję szkodliwego światła niebieskiego które jest szkodliwe dla oczu. Dzięki odwzorowaniu naturalnego światła dziennego wzrok nie męczy się nawet podczas wielu godzin przed komputerem. Kolejny plusem Yeelight Serene Desk Pro są funkcje smart, ale o tym później.

Lampa jest solidna, spasowanie elementów bardzo dobre. Konstrukcja zdecydowanie na plus, lecz do tego akurat przywykłem w produktach Yeelight. Zawsze korzystają z wysokiej jakości materiałów. Yeelight Serene Desk Pro występuje tylko w jednym kolorze, według mnie jest to brąz metalik, a według producenta Moca Gold. Jak zwał tak zwał, prezentuje się elegancko. Brązowe wykończenie w połączeniu z chromowanymi prętami wygląda bardzo dobrze.

W Yeelight Serene Desk Pro dostępna jest regulacja wysokości oraz kąta nachylenia. Nie ma problemu aby ustawić lampę „pod siebie” w celu odpowiedniego doświetlania miejsca pracy. Serene Desk Pro to produkt uniwersalny, ja wykorzystuję lampę do pracy przed komputerem, lecz idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka podczas odrabiania zadań domowych. Yeelight zaleca aby część świecąca znajdowała się na wysokości 40 centymetrów od blatu biurka. Dzięki regulacji wysokości lampa będzie mogła towarzyszyć Twojemu dziecku przez całą szkolną karierę.

W podstawie znajdują się trzy przyciski dotykowe. Jeden to tradycyjny on/off, drugi służy do aktywowania trybu pracy, a trzeci to poziomy pasek którym regulujemy moc świecenia, od 100 do 650 lumenów. Nie ma możliwości regulacji temperatury barwowej, dostępna jest jedynie barwa 4000K.

Czym jest innowacyjna technologia SunLike o której wspomniałem na początku? Tradycyjna dioda LED wykorzystuje światło niebieskie, a lampa Serene Pro emituje światło fioletowe które jest lepsze i zdecydowanie bardziej bezpieczne dla wzroku.

Yeelight Serene Desk Pro

Czas na funkcje smart! Yeelight Serene Desk Pro jest kompatybilna z Mi Home oraz Yeelight

Lampę należy sparować z aplikacją Mi Home lub Yeelight. Obie są ze sobą powiązanie i sparowanie z jedną, automatycznie doda do drugiej. Za pomocą aplikacji można sterować zdalnie lampą, zmieniać moc światła, korzystać z gotowych scen, lecz to nie wyszkstko, jest coś zdecydowanie lepszego! Wspomniałem o trybach pracy i na nich się teraz skupię.

Oprócz innowacyjnego systemu SunLike to tryby pracy „robi robotę”, szczególnie u mnie, gdy potrafię stracić poczucie czasu podczas pracy przed ekranem.

Yeelight LED Pro app4

W aplikacji Mi Home można ustawić interwały czasowe w których będziemy pracować i odpoczywać. Lampa po upływie x czasu zacznie migać i będzie to znak aby zrobić sobie krótką przerwę od pracy. Yeelight przygotowało 5 gotowych programów, które można zmienić według własnych preferencji lub dodać nowe. Przykładowo Class Schedule zapewnia 45 minut pracy, po czym następuje przerwa na 15 minut i tak dwukrotnie.

W celu aktywowania trybu pracy można użyć aplikacji, lecz zdecydowanie wygodniej jest skorzystać z przycisku dotykowego w postawie lampy. W aplikacji można ustawić który tryb aktywuje się po naciśnięciu przycisku, ja mam wybrane Pomodoro.

Sceny z innymi urządzeniami Mi Home

Yeelight Serene Desk Pro

Powyżej widzisz listę akcji jakie może wykonać lampa gdy zostanie powiązana z innymi urządzeniem w aplikacji Mi Home. Osobiście nie widzę sensu tworzenia scen z udziałem lampy biurkowej. Korzystam z przycisków dotykowych znajdujących się w podstawie, mam je na wyciągniecie ręki i posiadają wystarczającą funkcjonalność.

Yeelight LED Lamp Pro -5

Podsumowanie

Dla mnie zdecydowanie najważniejszą funkcją Yeelight Serene Desk Pro jest innowacyjny system SunLike. Aktualnie nie mam problemów ze wzrokiem i chcę aby tak zostało. Tanie diody LED słabej jakości posiadają efekt migotania który zazwyczaj jest niewidoczny dla oczu, lecz powoduje szybsze zmęczenie. Włącz aparat w telefonie i skieruj na żarówkę LED to zobaczysz czy „migota”.

Przedstawiam oświetlenie jakie mam w mieszkaniu i Yeelight Sense, różnice chyba widać? PS. Zamawiam nowe żarówki i wymieniam ten szit co mam założony! Na wzroku nie zamierzam oszczędzać.

3 żarówki LED na E27

żarówka GU-10

Yeelight Serene Desk Pro

Polecam sprawdzić swoje oświetlenie, dodatkowe informacje o produktach Yeelight znajdziesz na stronie Yeelight-Polska.pl.