Yeelight Smart DC Fan – brzydka, ale może chociaż praktyczna?

Yeelight Smart DC Fan

Pamiętam jak kilkaście lat temu bardzo popularne były żyrandole z wiatrakami. Trend chyba powraca ponieważ Yeelight zaprezentowało sufitową lampę LED z wbudowanym wentylatorem. Według mnie jest brzydka i wygląda jak większy wentylator wyciągowy do łazienki.

Lampa Yeelight Smart DC Fan została dodana do oferty Xiaomi Youpin w ramach kampanii crowdfundingowej. Przez sześć dni zdołała zebrać 205% wymaganej kwoty – jak widać mieszkańcom Chin przypadła do gustu taka konstrukcja. Do końca zbiórki pieniędzy pozostało jeszcze 8 dni.

Za napędzanie śmigła w lampie Yeelight odpowiedzialny jest japoński bezszczotkowy silnik prądu stałego. Producent zapewnia, że plastikowe łopatki precyzyjnie tną powietrze dzięki czemu uzyskujemy silny przepływ bez utraty miękkości, co przekłada się na efekt naturalnego i miękkiego wiatr — Szekspir z Yeelight.

Teraz czas na mocną stronę produktu Yeelight, czyli aspekt świetlny. Wbudowane w lampę diody LED cechują się wskaźnikiem oddawania barw Ra95. Wyeliminowane zostało również niebieskie światło którego powinniśmy unikać szczególnie wieczorami, przed snem.

Reklama

Maksymalna moc świetlna Yeelight Smart DC Fan to 2200 lumenów, temperaturę barwową można regulować w zakresie od 2700 do 6500K. Lampa wyposażona jest również w tryb księżycowy które emituje bardzo delikatne światło, o wartości kilku lumenów.

Lampa komunikuję się ze światem za pośrednictwem domowego routera i jest kompatybilna z aplikacją Yeelight oraz Mi Home – dzięki czemu można tworzyć automatyzację z innymi urządzeniami.

Yeelight Smart DC Fan została wyceniona w Chinach na 899 juanów, $127. Jeszcze przez 8 dni, póki trwa kampania finansowania cena jest obniżona do 499 juanów. Wysyłka rozpocznie się 9 czerwca 2020 roku. Koncepcja produktu jest fajna, tylko jak dla mnie wygląda beznadziejnie. Jest to Fiat Sienna / Multipla wśród lamp do sypialni – niby dowiezie na miejsce, ale spoglądasz z politowaniem.

Advertisements