Yeelight wprowadza do sprzedaży centralkę z obsługą Mesh

yeelight mesh
Reklama

W ofercie amerykańskiego giganta Amazon pojawiła się centralka Yeelight do sterowania żarówkami poprzez Bluetooth Mesh. Mesh to nowy standard działający na zasadzie pajęczyny – żarówki komunikują się między sobą, a tym samym zwiększa się zasięg całej sieci.

W przypadku połączenia ZigBee każda żarówka musi połączyć się z centralką, a nie z inna żarówką – Mesh łączy się z żarówką obok. W przypadku dużego domu jest to doskonałe rozwiązanie, przynajmniej w teorii. Praktycznie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

Reklama
Yeelight M2 (Yeelight YLWG01YL Mesh Gateway

Aktualnie w ofercie Yeelight są trzy żarówki z serii M2 które obsługują sieć Mesh: żarówka na gwint E27 oraz dwa reflektory sufitowe. Źródła światła poza funkcją ściemniania, oferują również płynna regulację temperatury barwowej. Od zimnej 6500K do ciepłej 2700K. Żarówki są kompatybilne jedynie z napięciem 230V. Nie ma „amerykańskiego napięcia 110V”, dziwne ponieważ produkt jest dostępny na stronie Amazon.com – czyli amerykańskiego odsłonie serwisu sprzedażowego stworzonego przez Jeffa Bezosa.

Yeelight mesh light

Z informacji które wyczytałem w serwisie Amazon.com, nowa centralka jest kompatybilna z HomeKit oraz może pełnić role bramki dla niektórych urządzeń Xiaomi jak np. czujnik temperatury i wilgotności.

Advertisements