Yi Camera PTZ 2K nowy domowy stróż

Yi Camera PTZ 2K 2
Reklama

Po długiej nieobecności marka Yi wraca z nową kamerą IP do domowego monitoringu. Jest to pierwsza kamera w ofercie Yi której obiektyw można schować do wnętrza obudowy gdy chcemy zachować prywatność.

Yi Camera PTZ 2K posiada obiektyw 3 Mpix o rozdzielczości 2K 2304 x 1296 pikseli. Wbudowane diody podczerwieni zapewniają dobrą widoczność do 5 metrów w absolutnej ciemności (0,01 luksa). Kamerę można obracać dookoła o 360 stopni oraz delikatnie góra/dół, w pionie regulacja wynosi 63 stopni.

Yi zaimplementowało w kamerze algorytmym odpowiadający za rozpoznawanie zwierząt i ludzi. Jeszcze nie miałem okazji go sprawdzić, nie wiem czy działa tak samo dobrze jak w produkcie Netatmo.

Reklama

Największą innowacją jest chowanie obiektywu do wnętrza obudowy gdy zdecydujemy się na wyłączenie kamery. Przydatne, jeżeli tak samo jak ja masz wyjście na balkon z sypialni. Można stworzyć automatyzację która będzie codziennie chowała kamerę o godzinie 20:00 i wysuwała o 7 rano.

Nagrania zarejestrowane przez kamera mogą być zapisywanie na karcie pamięci microSD w rozmiarze od 8 d0 128 GB lub w chmurze Yi. Wbudowany mikrofon oraz głośnik umożliwia dwukierunkową komunikację z domownikami.

Yi Camera PTZ 2K została wyceniona w Chinach na 199 juanów, $29. Kluczowa informacja, kamera jest kompatybilna z aplikacją Yi, nie działa z Mi Home od Xiaomi.

Advertisements