Now Reading
YI Mini Dash Camera – kolejna kamera samochodowa

YI Mini Dash Camera

W ostatnich miesiącach marka YI nie prezentowała żadnych nowości. W ubiegłym tygodniu firma wróciła i zaprezentowała dwie nowości. Kamerę do monitoringu domu oraz rejestrator samochodowy. Dzisiaj przedstawię nową kamerę samochodową, YI Mini Dash Camera. Rejestratory samochodowe stają się coraz bardziej popularne w pojazdach, za niewielką kwotę możemy przedstawić dowody mogące pomóc w sprawie incydentów na drodze.

YI Mini Dash Camera

YI Mini Dash Camera

Urządzenie ma niewielkie wymiary 85,5 mm x 54 mm x 38 mm, a waga wynosi 70g, dlatego słowo Mini w nazwie to nie przypadek. Tak samo jak poprzednicy kamerą jest montowana na taśmę dwustronną, kamery w ekosystemie Xiaomi już dawno zrezygnowały ze specjalnych uchwytów. Jedynie pierwsza generacja kamer posiadała uchwyt. Niektórzy użytkownicy narzekali że zastosowana taśma dwustronna, w lecie przy wysokich temperaturach i pozostawieniu auta na słońcu, klej puszczał i kamera odklejała się od szyby. Czy tak będzie również w tym przypadku, okaże się podczas pierwszych testów. Na lewy boku znajduje się mikrofon do nagrywania dźwięku. Na prawym boku producent umieścił gniazdo kart pamięci microUSB i port microUSB do zasilania. YI Mini Dash Camera obsługuje karty pamięci od 8 GB do 64GB.  Kamera posiada obiektyw 2,2 MPX z przesłoną 2.2f. Kąt jaki potrafi uchwycić na nagraniach wideo wynosi 140 stopni. Nagrywa w rozdzielczości 1920x1080p przy 30 fps.

YI Mini Dash Camera

See Also
Xiaomi Mijia WalkingPad

Frontowa część urządzenia posiada ekran o przekątnej 2cale i rozdzielczości 960x 240p. Poniżej znajdują się cztery przyciski służące do rozpoczynania nagrywania i poruszania się po menu. Kamera łączy się ze smartfonem poprze Wi-Fi dzięki czemu filmy możemy przesłać bezpośrednio na telefon lub tylko podglądnąć.  Urządzenie posiada również 3-osiowy żyroskop, który w razie wypadku automatycznie blokuje obraz.

YI Mini Dash Camera kosztuje $44,99 i jest dostępna w oficjalny sklepie Yi na aliexpress.

 

Scroll To Top